Kırklareli’nde bir üretimlik depremzede ayrıntılar amacıyla kışlık fora etmek dikiyor

Kırklareli’ndeki benzeri üretimlik elan önce afet bölgesine gönderdiği kışlık kıyafetlere ekleme yerine dallar amacıyla bile üzeri göndermeye hazırlanıyor.

“Asrın felaketi” olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgelere yardımlar sürüyor.

Kentte, Il öncülüğünde AFAD İl Müdürlüğü koordinasyonunda planlı yardıma Kombinasyon Sanayi Bölgesi’ndeki bir nesiç fabrikası depremzedelere anlamak dikerek katılıyor.

Sarsıntı bölgesindeki ihtiyaca göre depremzede çocukları antipatik havadan koruyacak 4, 6 ve 8 hoşnutluk uygun kalıplarla kesilen kumaşlar, fabrika personelince makinelerde birleştirilerek ürünü ortaya çıkarıyor.

Fabrika Müdürü Garaz Batu, AA muhabirine, depremzedelere yardımda bulunabilmek amacıyla geceli gündüzlü çalıştıklarını belirtti.

Fabrika personelinin da iri bire bir özveri ve titizlikle depremzedeler amacıyla düzentileme yaptığını anlatım eden Batu, fabrikada depremzede ayrıntılar amacıyla 2 bin 400 eşofman takımı üretildiğini söyledi.

Kıyafetlerin tamamlanmasıyla tırlara yüklenerek bölgeye göndereceklerini nâkil Batu, “Depremzede vatandaşlarımıza elimizden geldiğince yardımlarımızı yapmaya devam ediyoruz. Bu güne kadar 100 bin peçe, 13 bin kışlık avrat koca kıyafeti gönderdik. Demin de ayrıntılar için 2 bin 400 eşofman takımı dikiyoruz. Bunları de tamamladıktan sonradan bölgeye göndereceğiz. Depremzedeler üzere mütemadi fiilen elimizden ne geliyorsa yapacağız.” dedi.

Batu, depremde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yararlılara birlikte evgin şifa diledi.

Fabrika personeli Fazilet Yılmayan de depremzedeler amacıyla say yapmaktan alım duyduklarını, çocuklara yardımları çarçabuk ulaştırmak üzere dilek ve arzuyla çalıştıklarını kaydetti.

Share: