“Kızıl Kızlar” çetesine şişman cerrahi müdahale! Evleri öyle bire bir yöntemle soymuşlar ki ev sahipleri eyyam sonradan ayırt etmiş

Kocaeli İl Itimat Müdürlüğü Asayiş Büro Müdürlüğü Arakçılık ve Cepçilik Departman Amirliği ekipleri, ikametlerden kızıl, dünyalık ve bezek eşyası hırsızlıkları ihbarı üzerine mesafe ayında incelemelere başladı. Yapılan incelemelerde 55 ibret şahsa odaklanıldı. Şahıslardan 14’ünün, daha ilk işledikleri suçlardan 3 ila 70 sene arası hapse mahkum edildikleri ve cezaevinde oldukları belirleme edildi.

41 KİŞİLİK KADRO GÖZALTINA ALINDI

6 Mart tarihinde Kocaeli merkezli İstanbul ve Kayseri olmak üzere 3 ilde 41 şüpheliye yönelik işler düzenlendi. Cerrahi Müdahale neticesinde 25’i kadın, 16’sı koca ‘Zer Kızlar’ adı verilen 41 kişilik takim gözaltına alındı.

EVİ DAĞITMADAN ALTINLARI ÇALIYORLARMIŞ

Şüphelilerin kapısı kilitli olmayan evleri tayin yazar, o evlerden zer ve ziynet eşyası çaldıkları belirlendi. Hırsızların evi dağıtmadan çalıştığı, eşyaları çalınan vatandaşların bu sebeple olaydan beş altı çevrim sonraları ihbarda bulundukları öğrenildi. Altın Kızlar grubundaki erkeklerin kadınları arakçılık yapılacak ikamete dil ile götürdükleri, kadınların ise ikamete girip, eşyaları çaldıkları belirleme edildi.

BAZI EVLERDEN VALİZLE ÇIKMIŞLAR

Şüphelilerin ikametlere antre anları güvenlik kamerasına birlikte yansıdı. Görüntülerde şüphelilerin gâh ikametlerden valizle çıktıkları görüldü.

YAKLAŞIK 8 MİLYON TL’LİK ZİYNET EŞYASI ÇALMIŞLAR

Çetenin 35 hırsızlık eyleminin 14’ünü Kocaeli’de, 19’unu İstanbul’da, birer defa birlikte Samsun ve Bursa’bile gerçekleştirdiği öğrenildi. Şüphelilerin toplanmış çaldıkları süs kayıt değerinin 7 milyon 865 bin TL olduğu belirlendi. Şahısların evlerinde yapılan aramalarda ise 3 ruhsatsız pompalı tüfek, 2 ruhsatsız tabanca, 2 blöf, 129 değişik ebatlarda fişek, 40 kartuşlu fişek, 18 farklı analog kol saati, 17 koşa altın küpe, 4 değerli kelepçe, 6 altın kolye, 5 değerli yüzük, 21 bin 500 TL ve 300 ekü para ele geçirildi.

BAZILARININ KUCAĞINDA ÇAĞA VAR, BAZILARI HAMİLE

Şüpheliler emniyette tamamlanan işlemlerinin peşi sıra adliyeye gönderme edildi. Adliyeye sevk edilen bazen kadınların kucağında bebek, bazılarının ise aylı olduğu görüldü.

Share: