Kocaeli merkezli hırsızlık şebekesi operasyonunda 36 karanlık tutuklandı

Kocaeli merkezli 3 ilde, evlerden kısaca 8 milyon lira mesabesinde mülk ile ziynet eşyası çaldıkları iddiasıyla gözaltına alınan 41 zanlıdan 36’sı tutuklandı.

Kocaeli Düzenlilik Bölüm Müdürlüğü Hırsızlık ve Yankesicilik Seksiyon Amirliği ekipleri, kentte farklı tarihlerde evden hırsızlık yapılması konusunda iş başlattı.

Yaklaşık 4 aylık ustalık ve fiziki takibin ardından ekipler, arakçılık olaylarını tıpkısı şebekenin gerçekleştirdiğini tespit etti.

Ekiplerce, Kocaeli, İstanbul ve Kayseri’de planlı eş anlı operasyonlarda 25’i avrat 41 kaba yakalandı.

Ayrıca aranan 14 şüphelinin ise henüz geçmiş işledikleri değişik suçlar zımnında cezaevinde bulunduğu belirlendi.

Operasyonlarda, Kocaeli, İstanbul, Samsun ve Bursa’üstelik 35 evden çalındığı belirlenen tahminî 8 milyon liralık mesabesinde dünyalık ve ziynet eşyası ile 3 ruhsatsız pompalı tüfek, 2’si blöf gelmek için 4 ruhsatsız tabanca, 169 muhtelif ebatlarda fişek ele geçirildi.

Şüphelilerin ikişerli evet üstelik üçerli gruplar halinde dolaştıkları ve kilitlenmeyen kapıları hususi aparatlarla açarak evlere girdikleri belirleme edildi.

Evleri dağıtmadan yemeden içmeden mal evet da altın arayan zanlıların, arakçılık yaptıktan sonraları etki bırakmadan dışarı çıktıkları belirlendi.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan 41 berbat, adliyeye gönderme edildi. Hırsızlık şebekesindeki kâh kadınların, kucaklarında bebekleriyle polis araçlarına bindikleri görüldü.

Savcılık sorgusu tamamlanan zanlılardan 36’sı çıkarıldıkları hakimlikçe tutuklandı, 5’i adli kontrol üzere serbest bırakıldı.

Share: