Kocaeli merkezli hırsızlık şebekesi operasyonunda 36 kaba tutuklandı

Kocaeli merkezli 3 ilde, evlerden kısaca 8 milyon liralık değerinde para ile süs eşyası çaldıkları iddiasıyla gözaltına alınan 41 zanlıdan 36’sı tutuklandı.

Kocaeli Düzenlilik Idarehane Müdürlüğü Arakçılık ve Cepçilik Kısım Amirliği ekipleri, kentte ayrımlı tarihlerde evden hırsızlık yapılması üzerine say başlattı.

Yaklaşık 4 aylık maharet ve fiziksel takibin peşi sıra ekipler, hırsızlık olaylarını bire bir şebekenin gerçekleştirdiğini tayin etti.

Ekiplerce, Kocaeli, İstanbul ve Kayseri’de düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda 25’i eş 41 bed yakalandı.

Ayrıca aranan 14 şüphelinin ise henüz ilk işledikleri muhtelif taksirat dolayısıyla cezaevinde bulunduğu belirlendi.

Operasyonlarda, Kocaeli, İstanbul, Samsun ve Bursa’bile 35 evden çalındığı belirlenen tahminî 8 milyon lira değerinde servet ve bezen eşyası ile 3 ruhsatsız pompalı tüfek, 2’si blöf kalkmak için 4 ruhsatsız tabanca, 169 muhtelif ebatlarda fişek ele geçirildi.

Şüphelilerin ikişerli ya dahi üçerli gruplar halinde dolaştıkları ve kilitlenmeyen kapıları özel aparatlarla açarak evlere girdikleri belirleme edildi.

Evleri dağıtmadan yemeden içmeden mal ya bile altın arayan zanlıların, arakçılık yaptıktan bilahare bulaşık bırakmadan dışarı çıktıkları belirlendi.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan 41 berbat, adliyeye sevk edildi. Arakçılık şebekesindeki bazen kadınların, kucaklarında bebekleriyle polis güçleri araçlarına bindikleri görüldü.

Savcılık sorgusu tamamlanan zanlılardan 36’sı çıkarıldıkları hakimlikçe tutuklandı, 5’i adli kontrol neredeyse erkin bırakıldı.

Share: