Kocaelili balıkçılardan eş tutum

Kocaeli’nin Gebze bölgesi hareketlilik gösteren balıkçılar, yer sarsıntısı bölgesinde ilk günden beri vatandaşlara ve ekiplere hamam aşındırmak ikramında bulunuyor.

Kocaeli Gebze ilçesinde diri Gebze Eskihisar Akarsu Ürünleri Kooperatifi üyesi balıkçılar, Kahramanmaraş merkezli, 10 ilde balaban yıkımlara sebep olan depremlerin arkası sıra yaraları sarabilmek amacıyla harekete geçti. Haberi alır almaz, kendi imkanlarıyla zelzele bölgesi olan Hatay’a giden balıkçılar, burada değme dönüş ekiplere ve vatandaşlara hamam aşındırmak ve öz ikramında bulunuyor. Balıkçılar, depremzede çocuklara ise çikolata vererek onların yüzlerini güldürüyor. Kemirmek yardımının yanında balıkçılar, esasen kişi imkanlarıyla depremzedeler soğuk şita günlerinde üşümesin diye niteleyerek çul yardımında üstelik bulundu.

“Çatlak, bilcümle gelişigüzel yaraları çevirme vakti”

Sarsıntı haberini alır almaz bölgeye gittiklerini nâkil Gebze Eskihisar Akarsu Ürünleri Kooperatifi Başkanı Yüksek Sarı, “Yüzyılın felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara ivedili şifalar diliyoruz. Ülkemiz pres tıpkı dönemden geçiyor. 10 ili etkileyen yer sarsıntısı, hepimizin yüreğini yaktı. Koridor bağlantı olup, hep birlikte yaraları muhasara vakti. Tığ bile Gebze Eskihisar Su Ürünleri Kooperatifi Başkanlığı namına üyelerimizle alay malay deprem bölgesi Hatay’da bulunmaktayız. Depremin önce anından beri depremzedelere elimizden geldiği büyüklüğünde yardım etmeye çalışıyoruz. İlk andan itibaren vatandaşlara ve orada görev yapan ekiplerimize sıcak çay, yemek ve çocuklara çikolata ikramında bulunuyoruz. Bunun beraberinde vatandaşlarımız üşümesin diye niteleyerek montgomer, kutup ve giysi yardımında bile bulunduk. Biz Eskihisarlı balıkçılar olarak gönüllü bire bir şekilde Hatay’a geldik. Burada yaraları sarabilmek üzere, çorbada bizim da tuzumuz olsun diye niteleyerek çabalama harcama ediyoruz. Herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor. Tığ diri bir milletiz. İnşallah bu felaketin izlerini birlikte yer yakın zamanda sileceğiz” dedi. – KOCAELİ

Share: