Mardin’de gazi ve martir aileleri Ankara ve Çanakkale’yi gezdi

Mardin’in Derik ilçesinde gazi ve martir ailelerine yönelik gezi düzenlendi.

Derik Kaymakamı ve Uray Komutan Vekili Dünya Çakır’ın destekleriyle Mardin Düzenlilik Korucuları ve Şehit Aileleri Derneğince planlı etkinlikte, gazi ve şehit yakınları Ankara’da TBMM ve Anıtkabir’i gezdi.

İçişleri Bakanlığı Asayiş ve Acil Hâller Koordinasyon Merkezi (GAMER) Başkanı Hakan Kafkas’ın ağırladığı gazi ve şehit aileleri daha sonradan Çanakkale’da şehitlikleri ziyaret etti.

Derik’in Üçyol mevkisinde 20 Ağustos’ta meydana mevrut isim kazaya engelleme edenlere freni patlayan tırın çarpması sonucu şehit olan polis güçleri memuru Yahya Ergin’in kabrini Çanakkale’de görüşme eden aileler, şehidin annesi Ayfer Ergin’e birlikte başsağlığı diledi.

Mardin Güvenlik Korucuları ve Martir Aileleri Derneği Başkanı Orhan Kandemir ve Güven Teşkilatı Fariza Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı (EMŞAV) Mardin İl Başkanı Hatice Turan Kandemir, Ilçebay Çakır’a desteklerinden çevre teşekkürname etti.

Kandemir, “Amacımız doğudan batıya gönül köprüleri bina etmek, değerlerimize ecdadımıza ehil çıkmak unutmamak unutturmamak.” dedi.

Share: