Mehmetçik depremzedeler amacıyla 4 bin 200 çerge kuruyor

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen ve 10 ilde etkin olan 7,7 ile 7,6 büyüklüğündeki iki depremin arkası sıra yaraları kaldırmak için sahaya nazil Mehmetçik, Diyarbakır’da gönüllülerle halk ele vererek 4 bin 200 oba yapmak için çalışmalara başladı.

Asker ve gönüllüler marifetiyle halk ele verilerek kurulan çadırlar depremzedelerin eğreti tahaffuz alanı olacak. Bölgede görevlendirilen Mehmetçik, çadırları alana indirip, kurulumlarını yapıyor. Gönüllülerin dahi destek verdiği çerge kurulumunda görevlendirilen askerler, bir dakika ilk çadır kenti izafe etmek amacıyla sakır sakır çalışmalarını sürdürüyor.

Arama istirdat çalışmaları devam ederken, hemen oba kentler nesir ediliyor

Diyarbakır’da meydana mevrut yıkımların peşi sıra enkaz kontrol kurtarma çalışmaları AFAD koordinasyonunda sürerken, sahaya nazil Mehmetçik ise gönüllülerle alay malay Dicle Nehri yanında Büyükşehir Belediyesi vasıtasıyla altyapısı tamamlanan 136 dönümlük alanda oba kurulumuna başladı. Silvan Köprüsü mevkiinde Dicle Nehri kıyısında oluşturulan 2 alanda Mehmetçik aracılığıyla 4 bin 200 çerge kurulacağı belirtildi.

Mehmetçik keçe kentleri depremzedeler için hazırlıyor

AFAD, 7. Kolordu Komutanlığına sınırlanmış askeri birlikler, İl Açıkgöz Komutanlığı personeli, güvenlik korucuları ve gönüllüler depremzedeler amacıyla 2 otağ kenti bir an önceki taahhüt etmek için mütemadi çalışıyor. Diyarbakır’da depremzede ve vahim hasarlı apartmanlarda cıvıl cıvıl vatandaşlar üzere Mehmetçiğe bölgede bulunan gönüllüler bile destek verdi. Bu kapsamda, Valilik ve Büyükşehir Belediyesi eliyle altyapısı tamamlanan Silvan yolu üstünde, 136 dönüm kayran üstüne bin 800 çadırın kurulumuna bitmeme ediliyor. – DİYARBAKIR

Share: