Milli bilardocu Umu Gök, farklı şehirlerde gerçekleştirdiği antrenmanlarla farkındalık oluşturuyor

Kadınlar 3 Bant Bilardo şampiyonalarında üç el Türkiye birincisi olan milli bilardocu Arzu Asuman, 20-22 Eylül’bile Hollanda’üstelik gerçekleştirilecek Acun Şampiyonası öncesi Batman’de antrenmanlarını sürdürdü.

12 sene önce arkadaşları yoluyla tanıştığı bilardoyla hevesli yerine ilgilenmeye başlayan Asuman, genel klasmanda 8 Türkiye üçüncülüğünün ardından 3 nöbet Türkiye birincisi olma başarısı gösterdi. Kadınlar 3 Bant Bilardo Acun Şampiyonası’na hazırlanan ve pahal aynı antrenman süreci nâkil Gök, musahabe ettiği ayrımlı şehirlerde gerçekleştirdiği antrenmanlarla spor dalında farkındalık oluşturuyor.

Şırnak’ın ardından Batman’a gelen Asuman, Karşıyaka Spor Kulübü’nün bilardo egzersiz salonunda 5 gün süresince egzersiz yaptı.

Sportif faaliyetleri dışında içtimai baskı projelerine de katılan Asuman, özellikle dezavantajlı çocukları bilardo ile tanıştırıp onlara bu sporu sevdirmeyi amaçlıyor.

“Haftada 5 çağ, günde yaklaşık 4 saat alıştırma yapıyorum”

Milli bilardocu Heves Asuman, AA muhabirine, Hollanda’üstelik, 20-22 Eylül’dahi düzenlenecek Kadınlar 3 Izole Bant Bilardo Acun Şampiyonası’nın gerçekleştirileceğini söyledi. 9 Eylül’de Almanya’nın Hamburg kentinde milli takım kampına katılacağını tabir eden Asuman, vakit kaybetmeden 6 muvaffakiyetli sporcunun tıpkı arada olacağı kampta ülkesini temsilen saha algı olmanın gururunu yaşadığını belirtti.

Asuman, ekim ayında Türkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonası 2. Kadem Müsabakaları’nın birlikte yapılacağını hatırlatarak, “Bir Numara etap geçtiğimiz aylarda yapıldı ve ben orada şampiyonluğumu kazandım. Sonrasında antrakt ayında şampiyonanın bitiş etabı gerçekleşecek. Yıl böylece umumi bölümleme puanına bakarak tasnif şampiyonluğu ilan edilecek.” dedi.

Yoğun antrenmanlarla acun şampiyonasına hazırlandığını belirten Asuman, Giresun’de aynı alıştırma salonunda düzentileme yaptığını anlatım ederek, şunları söyledi:

“Haftada 5 dönme, günde kısaca 4 saat antrenman yapıyorum. Idman metotlarımı yeryüzü ongun şekilde uyguluyorum. Akabinde idman metodunda düzlük düz iş antrenmanları var. Bunu üstelik günlük gerçekleştiriyorum. Batman’ın çok seviyorum. Doğu’nun temas şehrini seviyorum. Bundan ekolojik ortam Batman’birlikte de 5 günlük egzersiz gerçekleştirdim çünkü burada, acun çapındaki yarışmalarda ülkemizi katakulli eden aynı sporcu yerine görünmem, birçok kişinin beni emsal alması çokça nazik aynı hava.”

“Çocukları spora imdi dahil etmeye çalışıyoruz”

Sportif faaliyetlerinin dışında içtimai yüklülük projeleriyle de ilgilendiğini dile getiren Asuman, bu projelerin kendisi amacıyla çokça koca olduğunu vurguladı.

Asuman, bilardoda farkındalık yaratmak istediğini anlatarak, bunun amacıyla üstelik turnuvalar dışında sportif cerrahi müdahale gerçekleştirdiğini aktardı.

Şırnak’ı de ülfet ettiğini, Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğü yetkilileriyle bire bir araya geldiğini belirten Asuman, şöyle dedi:

“Şırnak’ta ağır sıklet çalışmalar var. Yetişek süreci başladıktan itibaren çoluk çocuk ve çocuklara ulaşacağız. Iş ve takanak problemi hararetli, öğüt problemi yaşayan çocuklarımıza önderlik edeceğiz. Bilardo ile konsantrasyonlarını sağlayıp, öz aktüel hayatlarında bunu uygulamalarına apotr olacağız. Çocukları spora bundan sonra karışma etmeye çalışıyoruz. Geçenlerde başlayacağız. Aheste anlamda antrenman metotlarıyla derslerimiz başlayacak.”

Gök, hele madde bağımlısı kişilere yetişek vereceklerine bel ederek, bu kişilerin alçak sorunlar ve travmalar yaşadıklarını, sporla bu kişilerin hayatlarını meşgul komple ve hayır bire bir şekilde geçirmesini sağlayacaklarını kaydetti.Share: