Milli Eğitim Bakanı Özer: “54 bin 882 öğrencimiz özge illere nakil oldu”

Milli Eğitim Bilimi Bakanı Mahmut Özer, “10 ilden 71 ile nakiller gelişigüzel geçen aktarılma artmaya başladı. Şu an itibarıyla 54 bin 882 öğrencimiz sair illere nakil oldu.” dedi.

Özer, Kilis Valiliğini konuşma ederek Ilbay Recep Soytürk’ten çalışmalarla ait vukuf aldı. Henüz sonraları matbuat mensuplarına açıklamada bulunan Özer, depremde hayatını kaybedenlere başsağlığı diledi.

Çevre, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Misyon Gurur ile 10 ilde okulların açılmasıyla ilgilendiren şümullü kıymetlendirme yaptıklarını anlatım fail Özer, Kilis’in depremden sonradan hemencek toparlandığını görmekten mutluluk duyduğunu belirtti.

Bugünlerin ilişki ve kardeşlik içerisinde aşılacağını dile getiren Özer, şunları söyledi:

“Biliyorsunuz yarın 71 ilde okullarımız eğitim bilimi öğretime başlıyor. 10 ilden 71 ile nakiller temas güzeşte çevrim artmaya başladı. Şu an bakımından 54 bin 882 öğrencimiz özge illere nakil oldu. Biz Nezaret adına bir imkan daha getirdik. Bu öğrencilerimiz istemeleri durumunda pansiyonlarımızda şen tıpkısı şekilde konaklayabilecek. İnşallah yarından sonraları birlikte bu 10 ilimizde terbiye öğretimin lacerem olacağına yönelik şümullü açıklamayı sizlerle paylaşacağız.”

Share: