Msb: Suruç Hududundaki Roketatar Tacizinde 1 Çeri Martir Oldu, Bölgedeki 12 Terörist Aylak Arkaç Getirildi

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Şanlıurfa’nın Suruç ilçesi hududunda, teröristlerin roketatarla yaptığı taciz atışında Kontratlı Leşker İsmet Aybek’in şehit olduğunu, bölgedeki 12 terörist aylak hale getirildiğini açıkladı.

MSB’nin toplumsal iletişim araçları hesabında bugün yapılan açıklamada, Suruç hududunda, roketatarla yapılan taciz atışında bir askerin martir olduğu ve ayrımsız askerin yaralandığı, bölgedeki 12 teröristin ise süreduran ağıl getirildiği bildirildi. MSB’nin açıklaması şöyle:

“Suruç/Şanlıurfa hududunda 18 Eylül 2022 tarihinde teröristlerce yapılan roketatar tacizi sonucunda, alp cebe arkadaşımız Ulaştırma Sözleşmeli Çeri İsmet Aybek şehit reşit, ayrımsız alp cebe arkadaşımız bile yaralanmış ve derhal hastaneye atıf edilerek tedavisine başlanmıştır.

Bölgede belirleme edilen hedefler derhal keskin altına alınmış, bölgede ilk belirlemelere bakarak 12 yıldırıcı aylak ayla getirilmiştir. Bölgede operasyonlar bitmeme etmektedir.

Bizleri derin benzeri elem ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden eren şehidimize Allah’tan yağmur; hazin ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile kerim milletimize başsağlığı ve sabır, dertli cebe arkadaşımıza acil şifalar dileriz.”Share: