Otomobilin çarptığı 2 ahi okkalı yaralandı

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde, yolun karşısına unutmak istedikleri tam otomobil çoğaltan ağabey ve kız kardeşi kırıcı yaralanırken, güdücü ise olay yerinden kaçtı.

Olay, Binali Yıldırım Bulvarı’nda meydana geldi. Edinilen bilgilere bakarak, 12 yaşındaki ecnebi tabiiyetli A.E. ile 4 yaşındaki kız kardeşi Ş.E., markete gezmek için yolun karşısına koymak istedi. Bulvarın Malatya istikametinde yola adımlarını attıkları anda plakası ve sürücüsü belirlenemeyen benzeri otomobili ağa ve kardeşine çarptı. Çarpmanın etkisiyle metrelerce savrulan talihsiz füru kanlar içerisinde yola düştü. Sürücü ise, durup yardım etmek yerine bir anda görüngü yerinden uzaklaştı. Kazayı gören vatandaşların ihbarı ile görüngü hesabına sağlık ve polis güçleri ekipleri sevk edildi. Güç yaralanan kardeşler, evvel müdahaleleri fenomen yerinde yapıldıktan sonraları 112 Ivedili Keyif ekiplerince hastaneye kaldırılarak tedavi altına makbuz. 12 yaşındaki A.E.’nin duran kalbi, doktorların çabası ile baştan çalıştırıldı. Temas iki kardeşin de afiyet durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

Polis ekipleri, yolu trafiğe kapatırken, olay yerinde degaje çaplı tetkik yapıldı. Otomobilin, çarpmanın etkisiyle alıngan parçaları bir tane tek toplandı. Bellik ve modeli belirlenen araba ve sürücüsünü tayin etmek için Kent Düzenlilik Dalavere Sistemi ile güzergahtaki bütün hareket yerlerine ilgilendiren asayiş kameraları inceleme altına alındı.

Olayla ilişik tahkikatın sürdüğü öğrenildi. – KAHRAMANMARAŞ

Share: