PKK’lı teröristle içten fotoğrafları ortaya çıkmıştı! Mahdut dışına kaçmaya çalışırken yakalanan HDP’li Semra Adamakıllı tutuklandı

2017’de Adıyaman’da öldürülen PKK’lı Yanardağ Bora’nın cep telefonunda yapılan incelemede, HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Iyice ile gelişigüzel çekilmiş fotoğrafları bulunmuştu. Fotoğrafların basına yansımasının peşi sıra hazırlanan özet mucibince Adamakıllı’in dokunulmazlığı giderilmiş ve hakkında yakalama emri çıkarılmıştı.

AZ DIŞINA KAÇMAYA ÇALIŞIRKEN YAKALANDI

Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT) yürüttüğü çalışmalarda, firari durumda bulunan HDP’li Semra Güzel’in terör örgütü PKK/KCK yoluyla yasa dışı şekilde mahdut dışına huruç arayışında olduğu öğrenildi. Bunun üzerine İstanbul Itimat Müdürlüğü ile MİT’in kolektif gerçekleştirdiği operasyonda HDP’li Semra Evire Çevire, İstanbul’dan 59 DG 606 plakalı vesile ile Edirne’ye giderken Silivri’deki benzeri tatil tesisinde, “göçmen kaçakçılığı”, “resmi belgede düzmecilik” ve “basamak dokunulmazlığını ihlal” suçlarından kaydı olan sürücü Aladdin G. ile “yıldırı örgütü propagandası düzenlemek”fecir kaydı mevcut Fırat D. ile gelişigüzel yakalandı.

NÖBETÇİ BARIŞ CEZA HAKİMLİĞİNE GÖNDERME EDİLDİ

“Ay Işığı Şahan” hesabına aranje cali kimlikle Silivri’deki ayrımsız tatil tesisinde yakalanan Adamakıllı, emniyetteki işlemlerinin ardından esenlik kontrolünden geçirilerek İstanbul Adliyesi’ne götürüldü. Üzerine yakalama kararı mevcut Adamakıllı, İstanbul Cumhuriyet Altını Başsavcılığı Yıldırı ve Düzenleme Suçlar Bürosundan soruşturmanın yürütüldüğü Ankara Cumhuriyet Altını Başsavcılığına bağlanarak, Gürültülü ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla anlatım verdi. Müddeiumumilik, Iyicene’i durdurma talebiyle gümrük kolcusu bariş ukubet hakimliğine irsal etti.

TUTUKLANDI

“Silahlı terör örgütüne unsur tevessül etmek” suçundan aranan ve Edirne’ye giderken yakalanan HDP Diyarbakır Saylav Semra Sunturlu, gönderme edildiği dideban hakimlikçe tutuklandı.Share: