Reisicumhur Erdoğan: “Bin 797 konutun inşa süreci tezelden erte başlıyor”

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, “Kent merkezlerimizde inşa edeceğimiz 200 bin konuttan yer bilimi ve dayanaklık etmek etütleri tamamlanan yerlerdeki önceki sözleşmeleri imzaladık. Nurdağı’nda 456, İslahiye’bile 399, Kilis merkezde 645 ve Adıyaman Kahta’üstelik 297 tevessül etmek için toplam bin 797 konutun nesir süreci serian ferda başlıyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan MHP Genel Başkanı Ululuk Bahçeli ile alay malay Gaziantep’in İslahiye ilçesindeki taşımalık kenti konuşma etti. Reisicumhur Erdoğan, depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara ivedili şifalar dileyerek başladığı konuşmasında, “İlçemizde kâin 31 gezmen mutfağımız hizmet veriyor. Besin ve azık paketi dağıtımları sürüyor. Doğalgazla ilişik soruları dahi çözüme kavuşturmak üzere çaba ediyoruz. Karayolu ulaşımıyla ait problem görünmüyor. Vatandaşlarımızın evgin ihtiyaçlarını karşılarken tahaffuz özellikle koyulmak amacıyla değişik beklentilerine de çözüm üretiyoruz” dedi.

“Hep bin 797 konutun düz yazı süreci tezce ferda başlıyor”

Hasar tayin çalışmalarında sona geldiğini belirten Cumhur Reisi Erdoğan, “İslahiye’deki 2 bin 220 binadaki 5 bin 175 müstakil bölümünde kullanıma akla yatkın olmadığı anlaşıldı. Önümüzdeki 2 ay ortamında 18 bin 544’ü Gaziantep’te başlamak amacıyla, ülkemiz genelinde toplamda 200 bin konutun inşasına başlıyoruz. Ayrıca köylerimizde da 70 bin, domestik dokuya makul, eviyle ahırıyla bahçesiyle hane yaparak doğruluk sahiplerine doğrulama edeceğiz. Kent merkezlerimizde mensur edeceğimiz 200 bin konuttan jeoloji ve istinatgâh etütleri tamamlanan yerlerdeki evvel sözleşmeleri imzaladık. Nurdağı’nda 456, İslahiye’üstelik 399, Kilis merkezde 645 ve Adıyaman Kahta’birlikte 297 koyulmak amacıyla toplam bin 797 konutun nesir süreci hızlı hızlı yarın başlıyor. Bu şekilde civar hazırlıkla tamamlanan gelişigüzel yerde serian inşaatlara başlayacağız. Şehirlerimizi kullanılmamış tıpkı tatlılıkla tehlikesiz ve huzurlu yerleri haline getirmekte kararlıyız. Sıfırdan bidayet yoluyla hem kendimize inanacağız, güveneceğiz hem da bu binalarda oturanlar çıktı özgüven içerisinde otursunlar istiyoruz. Amacımız deprem konutlarını ve karye evlerini 1 sene içinde iri ölçüde tamamlamaktır. İnşallah cesamet ulus halk ele vererek bu pres günlerin üstesinden geliyoruz ve geleceğiz. Rabbim ülkemizi ve milletimiz değme çeşit afetten sıyanet buyursun” dedi. – GAZİANTEP

Share: