Samsun ruzname haberleri… Samsun’dan gücük güdük

Sakat Kavak Belediye Başkanı İsmail Öztürk’ün eşi Nahide Öztürk 76 yaşında irtihal etti.

Nahide Öztürk, gün ortası namazına müteakiben Minval Yörgüç Gösterişli Camisi’nde kılınan cenaze namazının ardından Ağalı Deresi Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Cenazeye, Öztürk’ün yakınları ile Kavak Şehremini İbrahim Sarıcaoğlu, kâh kamu görevlileri, siyasi parti ve sivil topluluk kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Karşıyaka Mahallesi’ne yıpranmamış cami

Kesim Müftüsü Mehmet Nurlu kullanılmamış cami yapımı amacıyla yıkılan Karşıyaka Camisi’nin yadımlama sahasını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Ziya, 1967 yılında yapılan ve bundan sonra dar ayla geldiği amacıyla yenisi yaptırılmak amacıyla yıkılan Karşıyaka Mahallesi Camisi alanını görüşme ederek burada Karşıyaka Camisi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ramazan Bozkurt’tan çalışmalar için bilgelik aldı.

Bozkurt, yapılacak caminin 240 metrekare yapım alanına ehil olacağını belirterek, “Yaklaşık 1200 metrekare kullanma alanına cemaat olacak ve 4 kıvrım inşa edeceğimiz camimizde Kur’an kursu ve içtimai düz namına kullanılacak alanlar dahi bulunacak. Camimiz yaklaşık 5 milyon liraya mülk olacak.” dedi.

Bozkurt, cami yapımı üzere hayırseverlerden destek istedi.

Havza Müftüsü Mehmet Temiz ise “Bölge halkımızın dayanışma ve yardımlaşma duygusunun yoğunluğunu elan geçmiş cami inşaatlarımızda ve arkalama seferberliklerinde gördük. Eminim kim vergili Mıntıka halkı bu camimizin üstelik tıpkı an önce tamamlanması üzere elinden geleni yapacaktır.” diye niteleyerek konuştu.

Share: