Sendikalardan GMİS’e taziye ziyareti

Saf Beyaz Zehir-İş, Türe-İş ve Yer Yağı İş temsilcileri GMİS’e taziye ziyareti gerçekleştirdi.

Münezzeh Maden-İş Umumi Başkanı Fahrettin Kütükçü ve Doğruluk-İş Konfederasyonu Zonguldak İl Başkanı Nihat Oruç, Umumi Eroin İşçileri Sendikası’na (GMİS) taziyet ziyaretinde bulundu.

Temiz Maden-İş Genel Başkanı Fahrettin Kütükçü ve Adalet-İş Konfederasyonu Zonguldak İl Başkanı Nihat Oruç, GMİS’i ziyaret ederek Genel Başbuğ Hakan Yeşil ile görüştü. Ziyarette, Umumi Komutan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Sekreter Ertan Kayaç, Umumi Örgütleme ve Terbiye Sekreteri Tayfun Çipo amade bulundu.

Kütükçü ve Oruç, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Büyüklenme Müdürlüğü’nde meydana mevrut grizu faciasında yaşamını yitiren 41 maden işçisi amacıyla Genel Komutan Yeşil ve yöneticilerine taziyelerini iletti.

Öte yandan Petrol-İş Düzce Yazıhane Başkanı Ulvi Işık, Başkan Yardımcısı Mustafa Emel, Mali İşler Komutan Yardımcısı Fırat Kamer, GMİS’i mülakat ederek Genel Başbuğ Kağan Yeşil ile görüştü.

Işık ve idarehane yöneticileri, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Azamet Müdürlüğü’nde meydana gelen grizu faciasında yaşamını yitiren 41 maden işçisi üzere Genel Başbuğ Yeşil ve yöneticilerine taziyelerini iletti. – ZONGULDAK

Share: