Sondaj ücreti bitmek istemeyen saldırganlar, baytar hekimi çifte tokat dövdü

Afyonkarahisar’de rahatsızlanan yavru köpeğini tedavi yol açmak amacıyla polikliniğe giden 3 can tedavi ücretini bitmek istemedi. Bunun konusunda baytar teknikeri ile kişiler ortada ağız dalaşı başladı. Tartışmanın uzamasıyla eşhas klinik çalışanlarına bir anda saldırmaya başladı. İşyerinde başlayan arbedenin sokağa taşması konusunda, klinik sahibi Baytar Doktor Fevzi Bitme, koşarak olaya müdahale etti. Kişiler, olayı yatıştırmaya müteharrik Veteriner Doktor Bitme’ı da çarpma etti.

“JARGON KELİMELER KULLANARAK ÜZERİME YÜRÜDÜLER”

Veteriner kliniğinde müteharrik Uygulayımcı Kalp Fazilet, köpeğin otama ücretini söylemesinin arından şahısların argo cümleler kurarak saldırıya geçtiklerini söyledi. Yiğitlik, “Dün kliniğe 3 özlük geldi ve köpeklerinin sökel olduğunu söylediler. Ben birlikte methal almaları gerektiğini ve tedavi ücretini söyledim. Bunun üzerine argo kelimeler kullanarak üzerime yürümeye başladılar. Sonraları bizimle gelişigüzel müteharrik başka veteriner arkadaşım Kasıt geldi, olaya engelleme etti. Arkadaşımı zedelenmek ederek burnunu kırdılar” dedi.

“ENDİŞELERİMİZ BITMEME EDİYOR”

Klinik sahibi Veteriner Doktor Fevzi Varış bile, olayda yaşananları anlatarak, “Tığ müddei olduğumuz olayın başvurularına karşın bizi darbeden şahısların çokça kısa müddet içerisinde henüz biz ifadelerimizi bitirmeden salıverildiğini eksiltmek patika camiamız yerine çokça üzücüdür. Bu zümre vaziyetler bizim hala bu soy tehditlere örtüsüz bire bir murat olduğumuzu ve her an bu çeşit şahısların bambaşka meslektaşlarımıza de bu kök tehditleri ve ya fiziki darpları oluşturabileceğini gözler önüne sermektedir. Bizim endişelerimiz bu konuda devam etmektedir. Biz gerekenin müstelzim merciler vasıtasıyla yapılacağına inanıyoruz” açıklamalarında bulundu.

“VETERİNER HEKİMLER SAĞLIKTA ŞİDDET YASASI İÇERİSİNE DAHİL EDİLSİN”

Baytar Odası Başkanı Nevzat Algan ise yaptığı açıklamada, yaşanan olayı kınayarak, çarpma edilen meslektaşlarına geçmiş olsun dileklerini iletti. Akıbet mertebe ümitsiz olduklarını belirten Başbuğ Algan, “Ülkemizin türlü noktalarından veteriner hekimlerin şiddete uğradığı haberlerini almaktayız. Bu oldukça biberli tıpkı buut ve çığır camiamızda dahi asayiş endişeleri nedeniyle negatif benzeri güdeleme oluşturmaktadır. Bizlerin sağlık sınıfında düz alma, sağlıkta çabukluk kapsamı içerisine dahil edilme endişelerimiz mesleğimizin tıpkısı aşama öne çıkmasından artım veteriner hekimliğin asgari düzeyde icra edilebilmesi amacıyla gerekli olan vazgeçilmez olan bir husustur. Bu nedenle yetkililerden sunu bodur süre içerisinde baytar hekimlerinde sağlıkta takat yasasına dahil edilmesini murat ediyoruz” açıklamalarında bulundu.

ŞAHISLAR BAŞIBOŞ BIRAKILDI

Öte yandan ihbar konusunda olay hesabına mevrut polis güçleri şahısları ifadelerini ahzetmek için karakola götürdü. Eşhas ifadeleri alındıktan sonra erkin bırakıldı. Olayda kederli şekilde zedelenmek edilen M.A. ise, veteriner teknikerinin evinde tedavinsin devam ettiği öğrenildi.

Share: