Tarsus Ekin Park’ta Mevcut Engelliler Tuvaletinin Kapısı Çalındı

Mersin Ağacı Büyükşehir Belediyesi’nin gravite alanında saha alan ve değme dönme binlerce vatandaşın musahabe ettiği otopark ve mesire alanlarındaki tuvaletlere yönelik vandal saldırılar bitmeme ediyor. Tarsus Kültür Park’taki engellilere hususi tuvaletin kapısı çalınırken, sair bölümler üstelik kimliği daha belirlenemeyen emanet ya dahi kişilerce tahrip edildi.

Mersin Ağacı Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğundaki otopark ve mesire alanlarında kâin tuvaletlere yönelik vandal saldırılar sürüyor.

Kent merkezinde yer alan ve rastgele dönme binlerce vatandaşın ülfet ettiği Tarsus Hars Park’ta engelliler tuvaletinin kapısı, kimliği elan belirlenemeyen güç ya da kişilerce çalındı. Ayrıca parkın 3 ayrı noktasında vatandaşın hizmetine verilen tuvaletlerin farklı bölümleri tarip edildi.

Engelliler tuvaletinin yanı sıra kadınlar tuvaletlerinde mevcut alanda bile başlık hırsızlığı yapılırken; 12 adet kıvrılmış, 9 sayı lavabo bataryası bile yerinden sökülüp, benzeri şekilde pisuvarlara kötülük verildi.

Vatandaşların kuma kullanma alanı olan rical, kadınlar ve engelliler üzere ayrı ayrı yerine bakım veren tuvaletin farklı bölümlerinde bulunan aparatlar dahi yerinden söküldü.

Tarsus’ta sabık aylarda Berdan Baraj bölgesi Çap Parkı mesire alanında düz kayran ve Büyükşehir Belediyesi yoluyla yaptırılan tuvaletlere da analog saldırılar gerçekleştirilmişti.

Share: