TBMM KEFEK Başkanı Aksal, eskimemiş zirai desteklerin kılıklı olmasını diledi

TBMM Eş Eş Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve DÜRÜST Tümen Edirne Milletvekili Fatma Aksal, yıpranmamış açıklanan zirai desteklerin üreticilere iyi olmasını diledi.

Aksal, yaptığı kayıtlı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tarımsal desteklere müteveccih yeni müjdeler açıkladığını belirtti.

Tarımdaki verimliliği artırmak ve tarımsal potansiyeli yükseltmek üzere üreticilerin desteklendiğini anlatım fail Aksal, şunları kaydetti:

“Ülkemiz tıpkı tarım cenneti, tıpkı Edirne’miz üzere. Ülkemizin dört bir beraberinde mecmu illerimizde tarımsal bindi çalışmalarımız bünyesinde, çiftçilerimizin üretimine katkı hatırlamak, verimliliği bırakmak, ekincilik potansiyelimizi gerçekleştirmek için tıpkısı çokça alanda üreticimize bindi vermeye devam ediyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan çiftçilerimizle bu yönde eskimemiş düzenlemelerimizi paylaştı.

Bu kapsamda çiftçilerimiz, bulunan esbak bölüm neşelilik borçlarını, 5 yıla vasıl önel ve faizsiz kavrayışsız ödeme imkanıyla kapatabilecek. Ayrıca artık kullanacakları elektriğin faturalarını maaş ödemeyecekler, ürünlerinin hasatları tamamlandığında, ürünlerini satılıp dirimsel elde ettiklerinde ödeyecekler. Çiftçilerimize kılıklı olsun.”

Share: