Tekirdağ’da Zabıta Haftası Törenle Kutlandı

Tekirdağ’da Tarihi Valilik Binası uğrunda Zabıta Teşkilatı’nın kuruşunun 196’ncı yılı ve 1-7 Ilkgüz Polis haftası nedeniyle çelenk arz töreni düzenlendi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yoluyla Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Törende, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Umumi Sekreteri Fatih Ünsal, Süleymanpaşa Şehremaneti Başbuğ Yardımcıları Hüseyin Uzunlar ve Şenol Karaküçük, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Erdin Eral, Stabil Pakdil ve Yüksel Özdal, Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Bulak Gülmez ile Büyükşehir Belediyesi ve Süleymanpaşa Belediyesi’nin zabıta personeli yer aldı.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Pınar Gülmez, törende yaptığı konuşmada Polis Teşkilatı’nın tarihi önemine değindi.

BAŞKAN ALBAYRAK: “ZABITALIK, IRI ÖZVERİ GEREKTİREN BİR MESLEKTİR”

Zabıta Haftası Çelenk Arz Töreni sonrasında laf ile ilgili bire bir açıklama özne Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Boy Bos Albayrak, şunları söyledi:

“Vatandaşlarımızın esenlik, sağlık, afiyet ve düzenin sağlanmasından sorumlu olan Polis Teşkilatı’nın, belediyelerin bakım birimleri ortada hususi tıpkısı yeri var. Zira zabıtalık, yıl süresince 7 gün 24 saat say esasına göre, faaliyet kavramı olmaksızın fariza yapmaları cihetiyle iri fedakârlık gerektiren tıpkısı meslektir. Vatandaşlarımızın güvenliği, sağlığı ve mutluluğu için müteharrik Zabıta Teşkilatımız, ahali ile her devir bağırsak içe olmasından kontekst Büyükşehir Belediyemizin gören gözü ve işiten kulağı durumundadır. Dolayısıyla polis personelimiz, kurumumuz ile vatandaşlarımız beyninde köprü vazifesi görmektedir. Bu his ve düşüncelerle, özellikle Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı bünyesinde fariza yapmakta olan kızıl düzentileme arkadaşlarım görünmek üzere kül Polis Teşkilatımızın, 1-7 Ilkgüz Polis Haftası’nı kutluyor ve meslek yaşamlarında başarılar diliyorum.”

Share: