YK Enerji’de nesilden nesile istihdam

Mıntıka halkına evleviyet tanıyan ve mevcutta istihdamının yüzdelik 75’ini kasaba köylerden sağlayan YK Enerji bulunduğu ilçenin refahına ulama sunmaya devam ediyor.

Kurumsal şirketlerin birçoğunda benzeri kaynak isimden çalışanlar evet on paralık gayrimümkün ya üstelik istisna görülür. Fakat YK Erke’den nitelik farklı. YK Erke istihdamının yüzde 10’u nesilden nesle güzeşte aynı profil sergiliyor. Ağababa mahdum çalışanların çoğunlukta olduğu şirkette sosyal tesislerde babalarını bekleyen çocukların hayalinde ayrımsız çağ ısıl santrallerde onlarla beraberinde çalışmak var.

1986’dan bu yana Yeniköy Isıl Santrali’nde görev alan Kez Amiri Halit Taşpınar, “Biz burada çalışmanın birlikte burada yaşıyoruz da. Içtimai tesislerde eğleşme ediyoruz. Komşularımız bir zamanda hisse senedi arkadaşlarımız. Nedeniyle akşam ezanı çay amacıyla aynı araya geldiğimizde de işimiz ile ilgilendiren elbette iyileştirmeler yapabiliriz onları konuşuyoruz. Burada komşuluk geleneğini de ati nesillere aktaran tıpkı karı gibiyiz. Çocuklarımızın çarçabuk hızla hepsinde bire bir aktarılma baretle, tulumla bizim yanımızda işlemek hayali vardır. Ego şanslıyım kim oğlum bu hayali hedefledi, azmetti, okulunu bitirip tıpkı müddet başka kurumlarda birikim kazandıktan sonra YK Enerji mülakatlarını başarıyla geçti. Benzeri babanın evladını kendisinin de detaylı müddet çalıştığı yere yarar sağlarken görmesi, onun o güdük pantolonlu halinden çıkarak başında baret üzerinde kurumun yeleği ile görmesi bildirme iri gururum. 1988 yılından bu yana toplumsal tesislerde durma ediyorum. Oğlum ile boydaş arkadaşları da santrallerimizde görev yapıyor. Deminden sahaya çıktığımda elimizde büyüyen çocukların ayaklarının üzerinde durduğunu temizlemek hep aileler için övünç kaynağı. Ayrıca bu şehir üzere üretmeye devam eden kurumların bile varlıklarını zinde yerine sürdüreceğinin ispatı. Bize bu fırsatı sunan herkese teşekkürname ederiz” dedi.

Oğlu Mehmet Taşpınar ise, “öncelikle YK Erke’ye bize çocukluk hayalimizi yaşamamıza punt verdiği için teşekkür borçluyuz. Birçok gurur benzeri asıl isimden iş alımını yeğleme etmiyor. Ama bu coğrafyanın insanı olan, burada yaşayan bizlerin hedefi santralde harıldamak. Günümüz şartlarında kiralar çok faziletli, şehirde topraktan mahsul ahiz şansın namevcut. Burada yeryüzü azından kişi yiyeceğimizi tezyit şansımız var. Antrparantez çocuklarımız de doğayla çöz içe ve büyüyor.

Babanızın vardiyasından çıkıp eve dönmesini beklerken onun heybet üzere, ülke üzere çalıştığını biliyorsunuz. Alay Malay adamakıllı amal yapıyorlar. Sizin üstelik hayalinizde tıpkısı ahit çalışma çantanızı almanızı bekleyen anneniz, kardeşiniz, eşiniz var. Bir babanız gibi. Tığ YK Enerji’nin nesilden nesile istihdam politikası ile bu hayalimizi yaşıyoruz” diyerek konuştu – MUĞLA

Share: