Yusufeli Baraj gölünün suları kaza merkezine ulaştı

Yusufeli Baraj gölünün suları kaza merkezine ulaştı

Ara Sıra ana yol ve sokaklar sular içre kalırken, sularla kaplı yolları koymak zorunda küsurat araçların sürücüleri ağırlık anlar yaşadı

ARTVİN – Artvin’de akarsu destekleme işlemi süren Yusufeli Barajı’nda baraj suları Yusufeli ilçe merkezine ulaştı. Kâh cadde ve sokaklar sular içinde kalırken, sularla kaplı yolları girmek zorunda küsurat araçların sürücüleri tahakküm anlar yaşadı.

Artvin’in Yusufeli ilçesinde Çoruh Nehri üstünde yapımı tamamlanan tümsekli baraj sınıfında 275 metreyle üst yüksekliğiyle Türkiye’nin bir numara, dünyanın beşinci yer yüksek barajı olan Yusufeli Barajı, 22 Teşrinisani tarihinde su tutmaya başladı. Baraj kapaklarının kapanmasıyla, su düzeyi 78 metreyi geçe, barajda toplanmaya başlayan su ilçe merkezine ulaştı. Cihan mahallesinde aynı çokça sülale ve aksiyon yeri sular kızıl kalırken, ardından endüstri bölgesinin tıpkı bölümü sulara teyit oldu. Muhaceret işlemi bitmeme ederken, bu nöbet baraj suları Kazımkarabekir mahallesine ulaştı. Mahallede mevcut yolu sarmak zorunda artan sürücüler, baraj sularını görünce ne yapacaklarını şaşırdı. Bir bölümü baraj sularıyla ciltli olan yolu, kullanmaya çalışan sürücüler el anlar yaşadı. Bazen sürücü sulara aldırış etmeden ilerlerken, birtakım ise yolun ortasında kaldı. Yardımlarına ise farklı sürücüler yetişti. Halat yardımıyla birbirlerine bağlanan vesait sudan çıkartıldı. İlçeye temas çağ andıran baraj suları ise ilginç görüntülerin yaşanmasına neden oldu.

Share: