Afyonkarahisar’da MHP İl Başkanlığı zaman bağışında bulundu

MHP Afyonkarahisar İl Başkanlığı Kahramanmaraş’ta meydana mevrut “asrın felaketi” yerine nitelendirilen ve 11 ilde canlı olan depremlerin peşi sıra zaman bağışında bulundu.

Afyonkarahisar Site Meydanı’nda kâin dem bağışı noktasında soluk bağışı fail MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan, gazetecilere yaptığı açıklamada, depremde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yanık vatandaşlara acil şifalar dilediğini söyledi.

Depremde yaralanan vatandaşların ivedi nefes ihtiyacının karşılanması üzere nefes bağışında bulunmaya bitmeme ettiklerini kaydeden Kocacan, şöyle konuştu:

“Devletimiz, Türk milleti ile biricik kalpgâh olarak deprem bölgesinde afetzedelerin yaralarını sarmaya bitmeme ediyor. Daha evvel bile yapmış olduğumuz soluk bağışına 2 bölüm süresince bitmeme edeceğiz. MHP ve Sorun Ocakları hem zelzele bölgesinde hem birlikte yerelde depremzedeleri serbest bırakmıyor. İl teşkilatının düzenlemiş olduğu müzaheret çağrısı ile ilimize gelen depremzedelere aile imkanı, kayıt ve gıda desteği sağlıyoruz. Ayrıca, yurtlarda artan vatandaşlarımızı müzakere ederek ikbal ve taleplerini karşılıyoruz. Çağ biricik kalpgâh olma günüdür. İki bölüm süresince tam teşkilatlarımız soluk bağışında bulunacak.”

Afyonkarahisar Kızılay Dem Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Kubilay Akman de nefes bağışında mevcut vatandaşlara teşekkür etti.

Share: