AK Öğür Kol Başkanvekili Bülent Turan, Edirne’de üretimevi açılışında konuştu Açıklaması

YANLIŞSIZ Öğür Kol Başkanvekili Bülent Turan, “Bağ-Kur’lumuzun prim namına bağlı kendisine birkaç ecir düz emeklimizin genişlik bir iki asgari ücretli büyüklüğünde mahiye almasını sağlayacağız.” dedi.

Turan, Edirne’nin Keşan ilçesinde ayrımsız yapı fabrikasının açılışında, savaşlar, krizler ve pandemiye ilişkin sonuçlar nedeniyle yekpare dünyanın büyük oranda karşılık ödediğini söyledi.

Türkiye’nin dünyada yaşanan sıkıntılara rağmen balaban adımlar atan, çarkları halen dönen ve nema iddiası olan haddinden fazla az ülkeden biri olduğunu anlatan Turan, “Hamdolsun geldiğimiz yerde büyümeye bitmeme ediyoruz. OECD ülkeleri arasında geçen yıl yer çokça istihdam zait ülke Türkiye oldu. Şu dakika 34 milyona vasıl çalışanımızla umum dünyanın şaşkınlıkla izlediği ayrımsız mutluluk haline geldik.” diye niteleyerek konuştu.

Turan, Türkiye’nin güzeşte sene OECD ülkeleri arasında bildirme çokça büyüyen ikinci mevki olmayı başardığını dile getirdi.

TBMM’nin haftaya açılacağını bu kapsamda bakanlar, milletvekilleri ve komisyonların çokça kırıcı şekilde hazırlık yaptığını, Meclisin açılmasıyla öncelikli konuların gündeme geleceğini anlatan Turan, şunları kaydetti:

“Geldiğimiz yerde onurla söylüyorum ki pekâlâ kim 3600 kadar nasıl kim KYK borçlarının ertelenmesi gibi faizin indirilmesi gibi bir nice milletimizin beklediği düzenlemeleri yapmışsak, bakir dönemde üstelik Sargı-Kur’lumuz başta birçok beklentiyi hayata geçireceğiz. Örneğin Ilişki-Kur’lumuzun prim adına ilişkin olarak beş altı ücret düz emeklimizin bildirme bir iki asgari ücretli kadar mahiye almasını sağlayacağız. Şayet Sargı-Kur’lumuzun prim borcu varsa, sağlığa erişimde hiçbir engel olmasın diye adımlar atacağız. Zaten EYT ile ilgilendiren adımları bakanımız açıklamıştı. Eş bir nice adımı bütün bu arada atacağız. Ancak hemen zir dirimlik grubumuz, emeklimiz Bent-Kur’lumuz değil, işverenimizin bile sorunları var. Onların dahi çözümü için yatırım ortamı iyileştirmesi amacıyla haddinden fazla iri düzenlemeler yapacağız.”

Konuşmaların peşi sıra Turan ve beraberindekiler kurdele keserek fabrikanın açılışını gerçekleştirdi.

Fabrikada etkin işçilerle dostane fail Turan, dikiş makinesinde terzilik yaptı.

Açılışa Keşan Kaymakam Vekili İpsala Kaymakamı Ömer Sevgili, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, AK Tümen Edirne İl Başkanı Belgin İba, DOĞRU Fırka Çanakkale İl Başkanı Naim Makas, YANLIŞSIZ Öğür Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, dide başkanları, aksiyon insanları ve fabrikanın sahibi eş katıldı.Share: