Akşener, “6’lı masanın adayı kim olacak?” sorusuna yanıt verdi: İşin içine egomuzu koymuyoruz

Ankara’dahi “Kanma Önderleri ve İş İnsanları Buluşması”na katılan Akşener elan bilahare esnafı mülakat etti, vatandaşlarla tıpkısı araya geldi.

“MÜNTEHIP VELİNİMETTİR”

Meral Akşener, 20 Familya 2020’den bu yana esnaf ziyaretleri kapsamında dükkan dükkan gezdiklerini belirterek, “seçmen velinimettir” inancıyla, bu dükkanların içinde hiçbir siyasal partiyi yermediklerini, partilerini övmediklerini, hemen dertleri dinlediklerini söyledi.

“BUNU NASIL UNUTACAĞIZ?”

Bu gezilerde dinledikleri sorunları, talepleri TBMM gündemine getirdiklerini anlatan Meral Akşener, araştırma önergeleri, yasa teklifleri haline getirerek bu taleplerin duyulmasını sağladıklarını tabir etti. Kendisine, ” Etimesgut’ta PKK’lı ama Batman’dahi faili meçhulcü” denildiğini belirten Akşener, “Hayatında PKK’ya taş atmamışlar, bize hakaret edebiliyorlar.” diye konuştu. Akşener, Kürtlere kusurlu ayrımsız sözcük söylemeyeceklerini ve söyletmeyeceklerini belirterek, “Onlar, canları pahasına bu devletin yanında durdular. PKK’nın yanı sıra duran tabiatıyla yurt hainidir. PKK vatan haini, ayrılıkçı bire bir silahlı terör örgütüdür, bu apayrı aynı şey. Bizim Gün Doğusu Anadolu’de, Güneydoğu Anadolu’dahi aynı memleket başkanımızın ailesinden 5 şehit var, bunu zahir unutacağız?” ifadelerini kullandı.

“SİZİ MAHÇUP ETMEYECEĞİZ İNŞALLAH”

Vatandaşlara hitabının peşi sıra esnafı gezen Meral Akşener’e altılı ganyan masanın cumhur reisi adayı bile soruldu. İYİ Parti Umumi Başkanı Akşener, “Orada benim açımdan, bizim partimiz açısından tıpkısı ülkü bulunmayan. İşin içine katiyen nefsimizi, egomuzu ve çıkarlarımızı koymuyoruz, şanlı olan sizsiniz. Onun üzere sizi utangaç etmeyeceğiz inşallah” dedi.

AKŞENER’E KALABALIK BİR EKIP EŞLİK ETTİ

Ziyaretinde Akşener’e, İYİ Parti Genel Sekreteri Garaz Poyraz, İYİ Fırka Politik İşler Başkanı Koray Görgülü, Ankara İl Başkanı Ilahî Öztürk, il ve kaymakamlık yöneticileri ile partililer haremlik etti.Share: