Germencik’te 19 Ilkgüz Gaziler Haset törenle kutlandı

İlçe Şehremini Fuat Öndeş, Gazilerle alay malay Atatürk Anıtına Çelenkler koyması

İlçe Uyanık Komutanlığından Cingöz Astsubay Mümessil Çavuş Eren Mecnunca’ın günün mazmun ve öneminin belirten konuşması

Törene katılan Gaziler davetlilerle birlikte yemekte tıpkı araya gelmesi

Yemek sonrası yakarış edilmesi

AYDIN (AA) Aydın’ın Germencik ilçesinde Gaziler haset Törenlerle kutlandı.

Germencik Cumhuriyet Altını meydanında planlı törende kaza Kaymakamı Toygar Gülenç, İlçe Belediye Başkanı Fuat Öndeş, Gazilerle alay malay Atatürk Anıtına Çelenkler koydular.

Günün anlam ve önemini tamlayan konuşmayı İlçe Güllabi Komutanlığından Cingöz Gedikli Mümessil Çavuş Ermiş Atmaca yaptı. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde boyunduruk altında yaşamaktansa seçkin ant ölmeyi yeğleme fail Türk Milleti Çanakkale’den Sakarya’ya büyüklüğünde bütün cephelerde birçok evladını martir vererek bu amaca ulaşmıştır.

Bugün Cesim Bayrağımızın Ülkemizin rastgele köşesinde Gururla dalgalanıyorsa İstiklal Marşımız Vatan Semalarında yükseliyorsa Türk Milleti angajman beraberlik içerisinde daha gönençli yarınlara koşuyorsa bunu Siz Yiğit Gazilerimize borçluyuz. Toprak Su ile yoğrulduğunda balçık Koku ile yoğrulduğunda ise Vatan peki. Türk Vatanı Türk’ün Kanıyla sulanarak yoğrulan bir Coğrafyanın adıdır diye niteleyerek konuştu.

Daha sonradan Törene katılan Gaziler Davetlilerle alay malay yemekte bire bir araya geldiler.

İlçe Kaymakamı Turgay Gülenç, Belediye Başkanı Fuat Öndeş, İlçe Bitirmiş Komutanı Arka Teğmen Salih Demirtaş, İlçe Güven Müdürü Büyük İhsan Özçelik, Gazi ve Martir Aileleri Siyasal Parti temsilcileri, Ofis Amirleri, Askeri ve Vatandaşlar Hazır bulundularShare: