Altay-Yılport Samsunspor maçının peşi sıra

Spor Bacak 1. Takım 2022-2023 sezonu önce hafta açım maçında Yılport Samsunspor’a öz sahasında 2-0 yenilen Altay’ın teknik sorumlusu El Yılmayan, “İlk maçta sonuç zehir amma tığ oyundan futbolcuların verdiği, emekten haddinden fazla memnunuz.” dedi.

Yılmayan, maçın peşi sıra planlı basın toplantısında maça bozuk başladıklarını, Yılport Samsunspor’un ise maça aktif başladığını söyledi.

Golü yedikleri dakikaya büyüklüğünde maçta üstünlüğün ellerinde olduğunu belirten Yılmayan, “Şansızlık, az buçuk üstelik pozisyon hatası gol oldu. İptal oldu, sonradan Video Yardımcı Hakem (VAR) sisteminden gol oldu. 2. yarı maça mebzul başladık. Duran toplarla bir nice pozisyona girdik. Oyuna tıpkı forvet henüz soktuk. Damarlı atakla sonuç anda 2. golü yedik. İlk maçta akıbet acı ama tığ oyundan futbolcuların verdiği, emekten çokça memnunuz. Taktik ve ustalık olarak yüreklerini sahaya yansıttılar.” dedi.

Yılport Samsunspor Ustalık Direktörü Hezel Kıymet Bektaş ise ağırlık aynı karşılaşma olacağını bildikleri anlatım etti.

Maça çokça mebzul hazırlandıklarını anlatan Bektaş, şunları kaydetti:

“Hafta amacıyla çalıştıklarımızın aynısını bugün maçta yeniden yaşamış olduk. Yaptığımız yalınç hatalarla rakibe çokça sayıda vesile verdik. Tıpkı da rakibin sunu gani yaptığı madde duran ve ince toplardan dönen toplar, buna da haddinden fazla çok vesile verdik. Savunmamız iyi durdu ve dayanım gösterdi. Bu büyüklüğünde canlı bire bir defans işleyen rakibe alın, sayısızca punt kaçırdık. 4-5 sunum okazyon vardı. Gol atmamız gerekiyordu. Çokça şükür 2. golü bulduktan sonraları maçı koparmış olduk. Bizim için koskocaman olan buradan 3 puanla dönmekti onu başardık. Oyuncularımı kutluyorum.”

Bektaş, Altay’lı futbolcuların sahada çokça adamakıllı uğraş verdiklerini sözlerine ekledi.

Share: