Amasya’dan deprem bölgesine oyuncak ve terbiye materyali yardımı

Amasya ve ilçelerinden “asrın felaketi” yerine nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgeye arkalama gönderilmeye bitmeme ediliyor.

65 Bin Dev Mektepli Sadakat Anaokulu’nda oluşturulan oyuncak çokluk merkezine dallar ve vatandaşlarca oyuncak ve eğitim materyalleri getirildi. Kolilenen oyuncak ve eğitim bilimi materyalleri, yer sarsıntısı bölgesine değerlendirmek üzere AFAD’a konfirmasyon edildi.

İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mahmut Keskiner, AA muhabirine, Türkiye genelinde bala gelişimi ve meslek öncesi öğretmenlerin deprem bölgesi için gönüllü olarak ruh bilimsel destek ekibi kurduklarını söyledi.

Zelzele yaşanan illerde görevlendirilen öğretmenlerin milli eğitim müdürlüklerine oyuncak ve terbiye materyali ihtiyacı olduğunu ilettiğini anlatan Keskiner, “Öğretmenlerimiz, velilerimiz, öğrencilerimiz ve halkımız buna çok büyük bindi verdi. Buradan topladığımız eşyalar, oyuncak ve materyaller hareket bölgesine ve orada görevlendirilen öğretmenlerimize ulaştırılacak.” dedi.

Oyuncağını depremzedelere bağışlayan 7 yaşındaki Bera Yeşilyurt ise depremden yağlık çokça üzgün olduğunu, sunma sevdiği oyuncakları depremzede çocuklara hediye ettiğini belirtti.

Deprem bölgesinden acil gerekseme olarak bildirilen etkin tuvalet aracı da Merzifon Belediyesi tarafından Kahramanmaraş’a gönderildi.

Merzifon Belediyesi Lokanta Müdürlüğü, Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde depremzedeler ile bölgede çalışan görevlilere ısıdam aşındırmak dağıtımı gerçekleştiriyor.

Merzifon Kaymakamlığınca birleştirme edilen yardımlar kapsamında STK’ler ile köylerde yaşayanlarca hazırlanan 3 tır odun dahi zelzele bölgesine irsal edildi.

Share: