ASKON, ramazanda depremzede çocukların yanında

Rum Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) ASKON Yönetim Kurulu, ramazan ayının geçmiş orucunu depremzede vatandaşlarla anahtar, ramazan ayı boyunca depremzede illerinde iftar programları düzenleyip çocuklara moral ilkah etmek için gelişigüzel ahit türlü aktiviteler düzenleyecek.

ASKON’dan yapılan açıklamaya göre, cemiyet, depremzede bölgelerinde kâin vatandaşlarla dayanışmasını bitmeme ettiriyor.

Açıklamada görüşlerine düz verilen ASKON Genel Başkanı Orhan Işıklı, asrın felaketinin acısını el birliği ile aşmaya çalıştıklarını belirterek, kayıpları gabi yayımlamak türlü olmasa da birlik ve el birliği ile acıların hafifleyebileceğini aktardı.

Görgülü, şunları kaydetti:

“Yaralarımızı ahali ele vererek bütün birlikte saracağız. Depremin geçmiş gününden beri depremzede illerimizdeyiz. Ramazan ayında birlikte kesinlikle kesim halkını yalnız bırakmayacağız. Bu bağlamda dayanışmamız kapsamında ramazanın evvel iftarını Kahramanmaraş’ta umumi heyet üyelerimizin katılımı ile 2 bin güç ile alay malay gerçekleştireceğiz. Yeniden Dinç ASKON koordinasyonunda ramazan kocaoğlan süresince herhangi bir dönem Hacivat-Karagöz gösterisi, vukuf cümbüş yarışmaları, kukla gösterileri, özel animasyonlar ve şovların ve daha bir haddinden fazla sürprizlerimiz ile depremzede çocuklarımızın moralini yüksek tutmak adına aktiviteler tertipleyeceğiz. Tekrar bu bağlamda temas akşam ezanı bölge illerimiz, eşleştirme yaptığımız depremzede illerimizde ramazan süresince iftar ve sahur programları düzenleyecekler. Allah’ın izni ile bu günleri bilcümle gelişigüzel balaban aynı dayanışma ile atlatarak şehirlerimizi baştan eskisinden çokça henüz akva temeller üzerinde canlandıracağız.”

Share: