Bartın’da 80 sülale, aksiyon yeri ve depoda feyezan yaşandı

Bartın’de yaşanan baskın felaketinin ardından bölgede incelemelerde kâin Bartın Valisi Nurtaç Arslan, Budun ve Abdipaşa’bile hep 80 karı, aksiyon yeri ve deponun su baskını yaşadığını tabir etti.

Bartın’ın Budun ilçesi ve Abdipaşa beldesinde yaşanan başat felaketinin ardından yaralar sarılmaya başlandı. Bartın Valisi Nurtaç Aslan feyezan yaşanan familya, aksiyon yeri ve depolar üzerine hikmet alarak incelemelerde bulundu.

Gazetecilere mütekellim Ilbay Aslan, “Zaman Abdipaşa beldemiz ve Budun merkezde öğleden sonradan metrekareye kısaca 118 kilogram yağmur aldık. Esasta bizim hava bilgisi verilerimiz elan düşüktü ama maalesef 118 kilo civarında yağmur aldık. Karabük ve Abdipaşa yolu kapanmıştı. Yolumuzu trafiğe açtık. Kavim yolumuzda üstelik kapanma vardı. Orası birlikte şu dakika trafiğe açıldı. Abdipaşa’dahi 40 civarında antrepo, sülale ve iş yerimizde akarsu baskınları oldu. Kavim merkezde dahi 20 aile 20 dükkan esasen tıpkısı şekilde su baskını oldu. Mukteza tedbirleri alıyoruz. gelişigüzel duygusal kaybı yaralanma namevcut. En sevindiğimiz taraf bile bu filhakika. Zirai arazilerdeki zararların tespitine ilişik çalışmalarımıza başlıyoruz. Önlemleri alıyoruz hepimize esbak olsun” ifadelerine saha verdi. – BARTIN

Share: