Başbuğ Pekmezci Muhtarlar Gününü kutladı

Bayburt Şehremini Hükmü Pekmezci, 19 Ekim Muhtarlar Haset dolayısıyla yayınladığı mesajında şu ifadelere vadi verdi:

“Muhtarlık müessesesi; kültürümüzün ve içtimai hayatımızın oylumlu çatı taşlarından olup yerli demokrasinin sunu bozuk örneğini temsil eden, devletimizin seçme noktadaki kurumsal temsilciliğidir.

Milletimizin tercihine, teveccühüne ve itimadına mazhar olmak rütbelerin sunma büyüğü olduğu bilinciyle, halkımızın tercihi ve seçimiyle işbaşına mevrut muhtar kardeşlerimiz, serencam merhale eke ayrımsız titr taşımakta olup, aynı zamanda bir o kadar bile mehabetli tıpkısı görevi üstlenmektedirler.

Bir kamu görevlisi olan muhtarlarımız, 7/24 esasıyla vatandaşa en mümasil hizmeti veren, onların sorunlarını tabir eden, apotr olan, çözüm bulan ve misil gösteren aynı makamı olta etme özelliği taşımaktadır.

Bu dil ile vatandaşlarımızın amme ve evcil yönetimlerce gerçekleştirilen hizmetlerle buluşması, insanımızın bahtiyar ve rahat ayrımsız hayat sürmeleri amacıyla amme ve evcil yönetimler arasında majör aynı köprü vazifesi gören eksiksiz muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Gününü kutluyor, keyif ve mutluluklar diliyorum.” – BAYBURT

Share: