Bayburt’ta lastikçilerden ‘kar yağmadan kış lastiği taktırın’ çağrısı

Faziletkâr kesimleri karla kaplanan ve albeni sıcaklığı gece sıfırın altına düşen Bayburt’ta lastikçiler sürücülere ‘kar yağmadan kış lastiği taktırın’ çağrısında bulundu.

Lastikçiler, hem yollardaki muamma buzlanma hem üstelik kar yağdığında lastikçilerde oluşacak kükremek dolayısıyla sürücülerin, kent merkezlerine kar yağışını beklemeden araçlarına kışlık sargaç taktırmalarını istedi.

Oto sargaç ve rot denge ustası, lastik değişimi amacıyla kar yağışını beklemenin akıllıca olmadığını belirterek, “Imdi kış geldi, faziletli kesimler karla kaplandı. Site merkezinde kar yağışı etken olmadan kar lastiklerinin takılması akıllıca olacaktır.” dedi.

Lastikçilerde bazı bazı kar lastiği değişimi için derya yaşadıklarını tabir fail oto lastik ve rot denge ustası, şita lastiği mesailerinin başladığını aktardı.

Kar yağışıyla lastikçilerde oluşacak yoğunluğun da önüne ayrılmak için kar lastiği değişiminin önceden yapılmasını tavsiye mektubu eden yordamlı, “Yağız hazırlıksız yakalanınca trafik kazaları oluyor. Kar yağışını beklemeden lastikler değiştirilmeli. Araçlarda yağ, antifriz, süzek ve akümülatör kabilinden kışlık bakımlar birlikte yapılmalı.” diye niteleyerek konuştu.

Lastik değişimine mevrut yurttaş Kasıt Bumin ise “Kışa hazırlıksız yakalanmamak amacıyla otomobile kışlık hizmet ve sargaç değişimi yaptık. Vatandaşlar kar yağmadan araç lastiklerini değiştirip kışlık bakımları yaptırmalı.” ifadelerini kullandı. – BAYBURT

Share: