Bodrum’a sezonun sonuç kruvaziyer seferini “Costa Venezia” yaptı

Muğla’nın Bodrum ilçesinde bu yıl ağırlanan serencam kruvaziyer “Costa Venezia”, 1714 geçici getirdi.

İtalya bayraklı “Costa Venezia” ünlü dev sâri gemisi bu mevsim 15’inci ve son kere rotasını Güney Ege’ye çevirdi.

İstanbul Limanı’ndan mevrut ve Bodrum Cruise Port İskelesi’ne yanaştırılan 323 metre uzunluğundaki gemide çoğu İspanyol, Alman ve İtalyan 1714 yolcu ve 988 personel bulunuyor.

İşlemlerinin peşi sıra gemiden inen yolcular, ilçeyi gezdi. Ara Sıra turistler sahildeki kafe ve restoranlarda aralık geçirdi, denize girdi, bazıları dahi hediyelik yük dükkanlarından aksata yaptı.

Geminin akşam ezanı saatlerinde Heraklion Limanı’na akıntı edeceği belirtildi.

101 sefine seferiyle 100 bine mümasil eğreti geldi

Bodrum Cruise Port’tan yapılan açıklamada, limanın bu sene rekor sayılabilecek gemi ve bulaşıcı sayısıyla değişik ülkelerden mevrut binlerce turiste karı sahipliği yaptığı bildirildi.

Limanın 101 el ve 100 bine andıran yolcuyla 2022 sezonunda Kuşadası ve İstanbul’un ardından arz haddinden fazla eğreti ağırlayan üçüncü liman olduğuna özen çekilen açıklamada, dünyanın sunu şanlı kruvaziyer şirketlerine ait gemilerin bu yıl Bodrum sularından geçtiği kaydedildi.

Royal Carribbean’a ilgili 347 metre uzunluğunda “Odyssey of the Seas”ın ilk kez ilçeye geldiği hatırlatılan açıklamada, Bodrum’un bu büyüklükte aynı gemiyi ilk defa ağırladığı vurgulandı.

Share: