Büyükşehir Belediyesi, Meydanda Yaşam Fuarı’nda

Büyükşehir Belediyesi, Ayan Dirim Fuarı’nda

EyafExpo’ya ıstampa vuran dinleti

BALIKESİR – Balıkesir Büyükşehir Site Konseyi Küşade Site Balıkesir Divan Üyeleri, Engelsiz Yaşam Fuarı’nda (EyafExpo) yerini aldı. Fuarda, engelliler ve sakat yakınları, engelliler için yapılan mimarlık icraat, kentsel düzenleme ve faaliyetleri hakkındaki eskimemiş bilgiler kazanma fırsatı bulacak. Fuarda mini konser de veren divan üyeleri, vatandaşları kendilerine hayran bıraktı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde bu yıl 12.’si gerçekleştirilen Dünya’nın 6. Balaban fuarı olma özelliğine cemaat Zahir Dirim Fuarı’nda (EyafExpo) yerini aldı. 100’ü mülki idare başlamak için 200 firma ve kurumun katılımı ile gerçekleştirilen fuara, tahminî 20 ülkeden 20 binin üzerinde kişinin ülfet etmesi bekleniyor.

4 Meyan Ahzüita Günü’ne kadar İstanbul Fuar Merkezi’nde ziyaretçilerine çıplak olacak fuarda, farkındalığı zait, içtimai sorumluluğun altını çizen, cemi bileşenler tıpkısı arada toplanıyor.

Sedir üyelerinden mini dinleti

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Keyif ve Toplumsal Hizmetler Ofis Başkanlığı Sakat Şube Müdürlüğü ile alay malay Balıkesir Büyükşehir Kent Konseyi Örtüsüz Şehir Balıkesir Meclisi üyeleri de fuara katıldı. Eriştirme ve Enfrastrüktür Bakanı Adil Karaismailoğlu üstelik Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin standını mülakat etti. Karaismailoğlu’nun ziyareti esnasında Balıkesir’den katılım sağlayan meclisi üyeleri mini dinleti verdi.

Ziyaretçiler; ortopedik malzemeleri, bildirişim teknolojileri, debi ve üslup ekipmanları, vazıh yaşamı laf düzlük son teknolojik ürünleri ve elan birçok degaje yaşamı kolaylaştırabilecek im ve hizmetleri yakından tetkik ve sınav etme imkanına ulaşacaklar.

Faaliyet paylaşımları olacak

Fuarda rüçhan olarak engellilerin ve engelli yakınlarının yenilik ve gelişmelerle ilişkin hikmet sahibi olmalarını sağlanacak. Domestik yönetimlerin engelliler amacıyla yaptıkları mimari icraat, kentsel aranjman ve faaliyetlerini paylaşmaları amacıyla imkan sağlanacak. Amme ve özel alanda eskimemiş girişimlere posta açılacak, sivil toplum kuruluşları beyninde etkileşimi güçlendirerek toplumsal tartı bilincinin gelişmesine ve yaygınlaşmasına destek sağlanacak.

İş birlikleri geliştirilecek

Firmalar; yetersiz içi ve dar dışı bağlantılar kurarak im ve hizmetlerini akıllıca kitleye, ortak paydada sunacak, ticari birikimlerine ve bellik değerlerine güzel ve vizyoner gelişim ağları ekleme fırsatı bulacaklar. Ulusal ve uluslararası ölçekte şef firmalar, kamu ve hususi kuruluşlar ile tıpkı araya gelerek “Celi Gönül” dair hisse senedi birliklerini geliştirecekler.

Share: