Çağa nöbetindeki ağababa Yusuf Erdinç: “Oğlumun elindeki kalemi kırıp namına cebe verdiler”

Evlat nöbetindeki ağababa Yusuf Erdinç: “Oğlumun elindeki kalemi kırıp yerine silah verdiler”

DİYARBAKIR – Çocuklarının yıldırı örgütü PKK mensuplarınca dağa kaçırıldığını sav eden Diyarbakır annelerinin velet nöbeti umutlu bekleyişle bitmeme ediyor.

3 Ilkgüz 2019’da ayrımlı kentlerden Diyarbakır’a gelerek HDP toprak binasının önünde yurt eylemi yapan ailelerin genç erkek nöbeti bin 154 gündür kararlılıkla sürüyor.

4 sene evvel oğlu Mikail Erdinç için Van’dan Diyarbakır’a mevrut baba Yusuf Erdinç, çocuğunun HDP marifetiyle İstanbul’da darülfünun okuduğu ant dağa kaçırıldığını söyledi.

Oğlundan 2015’ten bu yana bilgi alamadığını söyleyen Erdinç, “Oğlum avukat olacaktı. HDP eliyle kaçırıldı. 2015’ten bu yana oğlumdan benzeri fen alamadım. Iyi mı ölü mü on paralık bilmiyoruz. Buradan oğluma sesleniyorum. Oğlum nerelerdesin. Var mısın bulunmayan musun bunu bilmiyoruz. 4 senedir HDP ülke binası önündeki çadırda senin için enik nöbeti tutuyorum. Ora senin içtima değil. Ölsem dahi sen gelmeyene büyüklüğünde bu çadırdan bire bir yere gitmeyeceğim. Etrafına aynı bak. HDP milletvekillerinin çocukları orada var mı? Onlar Avrupa’da 7 kurgu biliyorlar. Sana ne yaptılar. Elindeki kalemi kırıp yerine zırh verdiler. Ben seni böyle mi büyüttüm. Gine dahi senin arkandayım. Sen gelmeyene büyüklüğünde ego bu kapıyı metrukiyet etmeyeceğim” dedi.

Share: