DOĞRU Fırka Grup Başkanvekili Akbaşoğlu, Çankırı’da konuştu Açıklaması

AK Öğür Takım Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, “PKK iri Ermenistan ve Kürdistan geçiş devleti, Nil’den Fırat’a büyük İsrail’in tetikçisi ve maşasıdır. İşte Kılıçdaroğlu de onların sözcülüğünü yapmaktadır.” dedi.

Akbaşoğlu, partisinin Yapraklı İlçe Enformasyon Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, CHP yönetiminin yaklaşımlarının milli güvenlik sorunu namına karşılarına çıktığını söyledi. CHP yönetiminin partiyi Atatürk’ün CHP’si olmaktan çıkardığını, PKK’nın sözcülüğünü üstlenmiş benzeri vaziyette kez almaya çalıştıklarını anlatan Akbaşoğlu, şöyle devam etti:

” Mersin’deki yıldırı saldırısını eden teröristin kimliği beyninde. Bütün bunlara karşın teröristle ilişik elan evvel bunlar, ‘Gazetecidir, nahak yere tutuklanmıştır, dünyanın yeryüzü büyük hapishanesi Türkiye’dir.’ diye ayrımsız ifade hazırladı fakat hâller gösterdi ki o devir da dizge aracılığıyla biliniyordu kim bu teröristtir, gazeteci değil PKK’nın mensubu. Bununla beraber gazetecilik kılıfı altında terörle irtibatını, iltisağını ve üyeliğini bitmeme ettirerek milletimizin, devletimizin, vatanımızın aleyhine tıpkısı zindelik içerisinde. Ceza Kanunu itibarıyla cürüm teşekkül eden eylemler içinde olduğu amacıyla bile PKK hükümlüsü olarak hapishanede. Bununla beraber CHP yönetimi bunların terörist değil gazeteci olduğu iddiasıyla Türkiye’de, Türkiye’nin imdi gazeteci yıldızlı albeni hapishanesi haline geldiğini vurgulamak suretiyle devletimizi ve milletimizi dışarıya gammazlayan, iftirayla milletimizi, devletimizi suçlayan biçimci ve çizgi içerisindeydi.”

CHP ile PKK beyninde paslaşma olduğunu öne süren Akbaşoğlu, şöyle konuştu:

“PKK teröristleri diyor kim ‘Bu kendini patlatan hayat o yıldırıcı değil, eksantrik teröristtir. Öldüğü argüman edilen yıldırıcı bizim yanımızda, teröristliğe bitmeme ediyor.’ diyor. CHP Genel Başkanı da PKK’nın açıklamasıyla teröristlerin açıklamasıyla tıpkı açıklamayı tekrar ediyor ama bu kişinin gazeteci olmadığı, terörist olduğu sistem tarafından birlikte tesahup ediliyor, kabul ediliyor. Şu durumun vahametine bakar mısınız? Türkiye’birlikte anne tehalüf konumunda olan ve altılı masayı aynı araya getirerek onlara öncülük özne, cumhurbaşkanlığına adaylığını ortaya koymaya müteharrik Kılıçdaroğlu, PKK’nın ağzıyla onların sözcüsü gibi konuşuyor. Yazıklar olsun, bu ne mutsuz benzeri durumdur. Bu ne hadsizlik, bu hangi yüzsüzlüktür. Düşünebiliyor musunuz, Türkiye’da milletin ve devletin başı olmaya iştahlı tıpkı can Kandil’in ağzıyla, Çırağ’in sözcülüğünü üstlenmiş vaziyette. Beyhude, ‘HDP’ye nezaret verebiliriz.’ demiyorlar. Niye böyle yaklaşıyorlar biliyor musunuz? Zira Kandil’deki yıldırıcı başı CHP’ye müteveccih hangi diyor? ‘CHP, HDP’ye muhtaçtır’ diyor. Bu nedenle CHP ile Çırağ arasındaki muamele, desise gülüm ver gülüm halinde bitmeme ediyor. Dolayısıyla bugünkü CHP Atatürk’ün kurduğu CHP olmaktan çıkmış, Işık’in ağzıyla PKK’nın sözcülüğüne soyunmuş vaziyette.”

PKK’nın siyonist ve emperyalistlerin maşası olduğunu, asla aynı Kürt hareketi olmadığını vurgulayan Akbaşoğlu, “PKK, nazik Ermenistan ve Kürdistan geçiş devleti, Nil’den Fırat’a büyük İsrail’in tetikçisi ve maşasıdır. İşte Kılıçdaroğlu da onların sözcülüğünü yapmaktadır. Yazıklar olsun.” dedi.

TBMM’nin kullanılmamış yasama dönemi açılıyor

Akbaşoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın anayasal adına millete vereceği mesajla erte TBMM’nin yeni teşri döneminin açılacağını dile getiren Akbaşoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İnşallah önce adına dezenformasyonla ilgilendiren yasa görüşmeleri, salı haset başlanmış olacak. Ondan sonraları verdiğimiz sözlerimiz var, sözleşmeli personelle ilişik. Mutlak bunu yasalaştırarak 500 binin üzerindeki kontratlı personelimize inikat hakkının verilmesiyle ilişik, finansal ve toplumsal haklarını iyileştirmiş olacağız. Daha evvel taşeronları kadroya geçirmiştik, 1 milyona mümasil iştirakçi kardeşimizi. Kestirmece 90 bin kişi dışarıda kalmıştı statüleri layıkıyla. Şimdi onlarla ait bile bakanlığımız bünyesinde faaliyet yapılıyor. 90 bin kardeşimizi dahi inşallah bu manada tıpkısı güzellikle buluşturacağız.”

Minimum ücretle ilgili çalışmaların boşluk kocaoğlan ortasına büyüklüğünde neticelendireceğine meni eden Akbaşoğlu, şunları kaydetti:

“Minimal ücretli kardeşlerimize haddinden fazla gür tuşe yaparak onların hava gücünü artıracağız. Tıpkı şekilde işverenlerimizi da destekleyeceğiz. Onları üstelik mağdur etmeyeceğiz. Cesamet adına işçimizin üstelik işverenimizin üstelik yanındayız. Hep beraber çiftçimizin, esnafımızın, memurumuzun, emeklimizin, sanayicimizin yanındayız. 1 Ocak itibarıyla görevli ve emeklilerle ilişkin hem işçi hem görevli emeklileriyle ilgili haddinden fazla güzel dokunuşlarda bulunarak hep cemiyet kesimlerinin kurum gücünü artırarak, enflasyonu adi indirerek elan gönençli ayrımsız dönemi bilcümle bu arada yaşayacağız.”

Share: