Edirne’de Kesintili Kafile Eş Güdüm Toplantısı yapıldı

Edirne’bile, İçişleri Icra Vekili Yardımcısı İsmail Çataklı’nın başkanlığında Ağır Aksak Kafile Koordinasyon Toplantısı yapıldığı bildirildi.

Edirne Valiliğinin açıklamasında, mazi, Çataklı’nın başkanlığında Valiliğin güruh salonunda yapılan toplantıya, Ilbay H. Kürşat Kırbıyık, Kırklareli Valisi Birol Ekici, 54. Mekanize Yaya Sancak Komutanı Sancak Mehmet Cihanoğlu, Göç İdaresi Başkanı Dr. Cenk Ünlü, Düzensiz Muhacir İzleme Ofis Başkanı Ahmet Küçükikiz, ait ofis ve gurur müdürlerinin katıldığı kaydedildi.

Çataklı’nın, Kapıkule Sınır Kapısı’nda da Bulgaristan heyeti ile tıpkı derinti gerçekleştirdiği belirtilen açıklamada, şu bilgilere vadi verildi:

“Bulgaristan heyetine Sınırlar ve Göçten Sorumlu Nazır Yardımcısı Emil Ganchev’in riyaset ettiği toplantıya, Uluslararası İşbirliğinden Mesul İçişleri Bakan Yardımcısı Monika Dimitrova ve gayrı yetkililer bile katıldı. Çataklı başkanlığındaki Türk heyetinde ise Vali Kırbıyık, Ilbay Ekici, Kafile İdaresi Başkanı Dr. Savaş Adlı, Kesintili Göçmen İzleme Kat Başkanı Ahmet Küçükikiz ve değişik ilişkin ofis ve kurum müdürleri vadi aldı. Toplantıda iki mevki sınırlarında yaşanan ağır aksak göçmen olayları, göçmen kaçakçılığı ile savaş ve teşrikimesai, gümrük işlemleri, iki talih arasındaki temel kapılarında yaşanan teessürat ele alındı.”

Açıklamada, Çataklı, Kırbıyık ve Ekici’nin, restorasyonu devam eden Selimiye Camisi’nde incelemelerde bulunarak çalışmalar üzerine yetkililerden bilgelik aldığı aktarıldı.

Share: