Erdoğan: Hayatını Kaybeden Vatandaşlarımızın Sayısı Şu Zaman İtibarıyla 16 Bin 546’ya Ulaştı. Yaralılarımızın Sayısı 66 Bin 132

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, Kilis’te; “Kesim genelinde depremin defa açtığı yıkıntılarda hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısı şu zaman itibarıyla 16 bin 546’ya ulaştı. Yaralılarımızın sayısı 66 bin 132. Bölge genelinde yıkılan bina sayısı 6 bin 444. Kilis’te ise 178 çatı yıkılmış, 73 vatandaşımız vefat etmiş, 690 vatandaşımız ise yaralanmıştır” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 6 Şubat’ta meydana mevrut ve binlerce insanın yaşamını yitirmesine ve yaralanmasına kat açan depremlerin ardından deprem bölgesindeki ziyaretlerini Kilis ile sürdürdü. Erdoğan, burada şöyle konuştu:

“Kahramanmaraş merkezli bu felakette, hangi eyvah kim şu asıl büyüklüğünde çokça kırıcı vefat durumumuz var. Yanık sayımız var. Cemaziyelevvel depremin merkezin merkezi Kahramanmaraş ve depremden yeryüzü çokça etkilenen benzeri sair şehrimiz Hatay’daydım. Buraları gezdim. Bütün bunlarla bu arada, kesim genelinde depremin defa açtığı yıkıntılarda hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısı şu dakika itibariyle 16 bin 546’ya ulaştı. Yaralılarımızın sayısı 66 bin 132. Mıntıka genelinde yıkılan çatı sayısı 6 bin 444. Kilis’te ise 178 bina yıkılmış, 73 vatandaşımız vefat etmiş, 690 vatandaşımız ise yaralanmıştır. Depremin vurduğu 10 şehrimizin tamamındaki vatandaşlarımıza buradan bire bir yol daha esbak olsun diyoruz. Hayatını kaybeden eksiksiz vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Kamu yakınlarına sabırlar arzu ediyorum.”

Share: