Oğlu ve gelinini ziyarete gitti depreme yakalandı

Türkiye’yi yasa boğan ve 11 ilde hissedilen depreme ziyarete gittiği oğlunun evinde yakalanan 55 yaşındaki Zeynep Ateş yaşadıklarını İhlas Bilgelik Ajansına anlattı.

Kırşehir Yetişek Araştırma Hastanesi ortopedi bölümünde otama gören Acı, Kahramanmaraş’ta meydana mevrut depremde Hatay’da oğlunu ve gelinini kaybetmenin acısını yaşıyor. Hayata tutunmasını sağlayan torununa kavuşacağı günü ise özlemle bekliyor. Depremde Hatay’üstelik kaldığı habbe enkazı altında 12 saat sonra yaşama tutunan Zeynep Keder, oğlu Serdar ve eşi Gayrı Acı’i depremde kaybettiğini torununun ise bir ayağının olmadığını söyledi. Yaşadıklarını ve o tarifsiz acıyı anlatan Dokunaklı; “Ciğerim yanıyor. Hatay’dahi oğlumun yanında gestalt torunuma bakacaktım. Depremden 15 ahit önceki oğlumun yanına gitmiştim. Oğlum ‘sarsıntı oluyor’ dedi, üstümüzü giyindik telefonumu aldım antrede kaldığımızı biliyorum. Ayağımın altının kaydığını hissettim. Ego ve torunumun sesi vardı ama oğlum ve gelinimin sesini duymadım. Gerileme altındayken AFAD geldi ‘beni değil kuzumu kurtarın’ dedim” dedi.

“Azamet olmazsa bu millet gayrimümkün”

Depresyon altından çıkarıldıktan sonraları yaşadıklarını nâkil ve ‘devlet yoktu’ diyenlere dahi karşılık veren Dokunaklı; “Orada bulunanlara bire bir şey demiyorum, Tanrı razı olsun. Onlar birlikte depresyon altından çıkarıldıktan sonra iyice baktı. 4 kez faaliyetler geçirdim. Izzet olmazsa bu budun imkânsız” diye konuştu.

Türkiye’ye yasa boğan ve 11 ilde canlı olan deprem sonrası Kırşehir’e çeşitli yerlerinden yaralanan 70 depremzede getirildi. Yaralılar evvel müdahalelerinin peşi sıra servislerde tedavi altına alındı. Depremzedelerin anne ihtiyaçları ise Kırşehir Valiliği koordinesinde sağlanıyor – KIRŞEHİR

Share: