Evine giren hırsızı öldürmüştü, tahliyesi istendi

Bakir Mahalle’de 14 Sülale 2022’de meydana gelen olayda Osman K., evde kahvaltı yaptığı tam akak odasından sesler duymuş, seslerin geldiği tarafa yöneldiğinde Tasavvur Kazanım isimli şahısla karşılaşmıştı. İkili arasında çıkan çatışma sırasında Osman K., elinde kâin bıçakla evine giren Kazanım’ı bıçaklamıştı. Evden Kaçan Gaye Avantaj fenalaşarak hastaneye bertaraf, kurtarılamayarak hayatını kaybetmişti. Gözaltına alınan Osman K. ise tutuklanmıştı.

TAHLİYESİ İSTENDİ

Tutuklu maznun Osman K.’nın, Kocaeli 4. Ağır Sıklet Ukubet Mahkemesi’nde yargılanmasına bitmeme edildi. Duruşmaya yan avukatları, maktul Garaz Kazanım’ın ailesi ve vakfedilmiş maznun Osman K. katıldı. Maznun boşaltma ve beraatini istedi.

EVİN İÇİNE İDRARINI YAPMIŞ

Cumhuriyet Altını savcısının mahkemeye sunduğu mütalaasında, Uğur Üstünlük’ın birdenbire fazla yanlışlık kaydı bulunduğu ve arakçılık suçundan bile hükümlü olduğu belirtildi. Mütalaada, Yarar’ın sanığın ikametine yüzünde maskeyle girdiği ve yanı sıra bire bir koşa ellik bulunduğu ifade edilerek, sanığın ikametinin başlık kilidini kırdığı ve basamak dokunulmazlığını ihlal ettiği kaydedildi. Mütalaada, Garaz Avantaj’ın habbe içine idrarını yaptığı, daha sonraları karşılaştığı Osman K. ile aralarında arbede yaşandığı ve Osman K.’nın Üstünlük’a bıçak sallayıp, tava ile vurduğu belirtildi.

“KORKUP TELAŞLANMASI” ETMEN GÖSTERİLDİ

Erek Avantaj’ın maskelenmiş vaziyette husus kilidini kırarak eve girdiğinin vurgulandığı mütalaada, Osman K.’nın patırtılı duyması üzerine kendini bakmak üzere eline tava ile bıçak aldığı anlatım edilerek, “Korkup telaşa kapılması cihetiyle yasal defans sınırını aşmasının mazeretli görülmesi gerektiği kanaatine varılmıştır” denildi. Mütalaada, sanığın tahliyesi iştahlı edildi. Mahkeme heyeti, sanığın alıkonulma halinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.

Share: