Evine girip idrarını özne hırsızı öldürmüştü! Savcı tahliyesini istedi

Eskimemiş Mahalle’de 14 Eş 2022’de meydana mevrut olayda Osman K., evde kahvaltı yaptığı tam yatak odasından sesler duymuş, seslerin geldiği tarafa yöneldiğinde Uğur Yarar isimli şahısla karşılaşmıştı. İkili ortada sâdır çatışma sırasında Osman K., elinde mevcut bıçakla evine giren Kazanım’ı bıçaklamıştı. Evden Kaçan Misyon Üstünlük fenalaşarak hastaneye bertaraf, kurtarılamayarak hayatını kaybetmişti. Gözaltına alınan Osman K. ise tutuklanmıştı.

TAHLİYESİ İSTENDİ

Tutuklu sanık Osman K.’nın, Kocaeli 4. Çetin Ukubet Mahkemesi’nde yargılanmasına devam edildi. Duruşmaya yan avukatları, öldürülen Kasıt Yarar’ın ailesi ve vakfedilmiş maznun Osman K. katıldı. Sanık boşaltma ve beraatini istedi.

EVİN İÇİNE İDRARINI YAPMIŞ

Cumhuriyet savcısının mahkemeye sunduğu mütalaasında, Kasıt Avantaj’ın şapadanak aşkın yanlışlık kaydı bulunduğu ve arakçılık suçundan üstelik hükümlü olduğu belirtildi. Mütalaada, Avantaj’ın sanığın ikametine yüzünde maskeyle girdiği ve birlikte tıpkı çift ellik bulunduğu anlatım edilerek, sanığın ikametinin kapı kilidini kırdığı ve basamak dokunulmazlığını ihlal ettiği kaydedildi. Mütalaada, Murat Yarar’ın evin içine idrarını yaptığı, daha sonraları karşılaştığı Osman K. ile aralarında çatışma yaşandığı ve Osman K.’nın Kazanım’a bıçak sallayıp, tava ile vurduğu belirtildi.

“KORKUP TELAŞLANMASI” AMIL GÖSTERİLDİ

Garaz Üstünlük’ın maskeli vaziyette husus kilidini kırarak eve girdiğinin vurgulandığı mütalaada, Osman K.’nın curcunalı duyması konusunda kendini arkalamak amacıyla eline tava ile bıçak aldığı tabir edilerek, “Korkup telaşa kapılması sebebiyle meşru savunma sınırını aşmasının mazur görülmesi gerektiği kanaatine varılmıştır” denildi. Mütalaada, sanığın tahliyesi iştahlı edildi. Duruşma heyeti, sanığın alıkonulma halinin devamına değişmeyen vererek, duruşmayı erteledi.

Share: