Evine giren hırsızı öldürmüştü, tahliyesi istendi

Evine giren hırsızı öldürmüştü, tahliyesi istendi

KOCAELİ Kocaeli’nin Taşmak ilçesinde evine giren hırsızı çıkan arbedede bıçaklayarak öldüren sanığın yargılandığı davada endişe açıklandı. Mütalaada, şakkadak aşkın suç kaydı kâin maktulün, fenomen günü sanığın evine maskeli girdiği ve başlık kilidini kırdığı belirtilerek, sanığın kendisini sakınmak üzere eline bıçak aldığı anlatım edildi. Mütalaada, sanığın tahliyesi istendi.

Kullanılmamış Mahalle’de 14 Karı 2022’de meydana mevrut olayda Osman K., evde kahvaltı yaptığı sırada yatak odasından sesler duymuş, seslerin geldiği tarafa yöneldiğinde Garaz Üstünlük isimli şahısla karşılaşmıştı. İkili beyninde çıkan çatışma sırasında Osman K., elinde mevcut bıçakla evine giren Üstünlük’ı bıçaklamıştı. Evden Kaçan Erek Kazanım fenalaşarak hastaneye kaldırılmış, kurtarılamayarak hayatını kaybetmişti. Gözaltına alınan Osman K. ise tutuklanmıştı.

Sanığın tahliyesi dilek edildi

Tutuklu sanık Osman K.’nın, Kocaeli 4. Kilolu Ukubet Mahkemesi’nde yargılanmasına devam edildi. Duruşmaya yan avukatları, öldürülmüş Maksat Kazanım’ın ailesi ve vakfedilmiş sanık Osman K. katıldı. Sanık tahliye ve beraatini istedi.

Tahliyesi istendi

Cumhuriyet savcısının mahkemeye sunduğu mütalaasında, Amaç Kazanım’ın bedaheten çok yanlışlık kaydı bulunduğu ve hırsızlık suçundan birlikte hükümlü olduğu belirtildi. Mütalaada, Üstünlük’ın sanığın ikametine yüzünde maskeyle girdiği ve yanı sıra tıpkısı çift eldiven bulunduğu ifade edilerek, sanığın ikametinin konu kilidini kırdığı ve basamak dokunulmazlığını ihlal ettiği kaydedildi. Mütalaada, Murat Yarar’ın lüp içine idrarını yaptığı, elan sonra karşılaştığı Osman K. ile aralarında patırtı yaşandığı ve Osman K.’nın Kazanım’a bıçak sallayıp, tava ile vurduğu belirtildi.

Meram Üstünlük’ın maskeli vaziyette husus kilidini kırarak eve girdiğinin vurgulandığı mütalaada, Osman K.’nın curcunalı duyması üzerine kendini gözetmek üzere eline tava ile bıçak aldığı rapor edilerek, “Korkup telaşa kapılması sebebiyle yasal defans sınırını aşmasının mazeretli görülmesi gerektiği kanaatine varılmıştır” denildi. Mütalaada, sanığın tahliyesi eğilimli edildi.

Mahkeme heyeti, sanığın alıkonulma halinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.

Share: