Giresun’da Fatih Caddesi yenileniyor

Giresun Belediyesince Fatih Caddesi’nde enfrastrüktür ve dal yapı restorasyon, yeşil kaldırım, ışıklandırma ile park ceplerinin yer aldığı gündeş restorasyon çalışması gerçekleştirilecek.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, Bulancak Durağı mevkisinden başlayıp periferi kişmiri yolu bağlantısıyla sona ermiş 800 metrelik ana yol, 8 milyon lira yatırımla ağız ağıza yenilenecek.

Bölgedeki esnafın işlerinin aksatılmaması amacıyla üç hamle halinde gerçekleştirilecek çalışmaların güdük müddet içinde tamamlanması hedefleniyor. Projede Bulancak Durağı-Hanım Camisi arası birinci etap, Eş Camisi-Sazbeyi mevkisi arası ikinci adım, Sazbeyi mevkisi-deniz boyu esmer yolu arası ise üçüncü aşama kendisine belirlendi.

Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, yaptığı açıklamada, Fatih Caddesi’nin kentin bildirme etkili caddelerinden biri olduğunu belirtti.

Caddenin, Gazi Caddesi’ne bağlantılı yüce ayrımsız bekçi olduğunu nâkil Şenlikoğlu, şunları kaydetti:

“Hem birlikte Alpaslan Caddesi’ne yakınlığıyla oradaki insanların de ciddi kullandığı bire bir ana yol. Aynı zamanda şehrimizin sunma eski caddeleri beyninde. O anlamda bizim üzere hem ticari hem toplumsal hem üstelik konuşu yerine çok ciddi tıpkı aktivitesi var. Altyapısıyla peş yapısıyla aydınlatmasıyla altındaki akarsu ve kanalizasyonuyla ense yapısında asfaltlama ve elan sonradan kaldırımlarıyla begonitiyle güzelce tıpkısı ana yol haline getireceğiz. Sunma böylelikle da aydınlatarak hem ticari aktivitesine katkıda bulunacağız hem dahi şehrimizin umumi anlamdaki ticari sıkışıklığını biraz elan kenarlara yayacağız.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Yer, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Maksat Kurum’a teşekkürname fail Şenlikoğlu, “Finansmanın bir kısmını armağan şeklinde, benzeri kısmını birlikte ticari yüreklilik şeklinde İller Bankası üzerinden sağlayarak caddemizin şeklini değiştirmeye çalışıyoruz. İstiyoruz kim şehrimizde bu nev prestijli caddeler oluşturarak, prestijli caddeler yapma furyamıza devam edelim.” ifadelerini kullandı.

Share: