Hatay yöntem haberi: Mustafa Sarıgül’den “Türkiye’nin 82. ili İskenderun olsun” önerisi

Mustafa Sarıgül’den ” Türkiye’nin 82. ili İskenderun olsun” önerisi

HATAY – Türkiye Değiş Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Türkiye’nin 82. ilinin İskenderun olması önerisinde bulundu.

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Hatay’ın İskenderun ilçesinde bire bir kafede basın mensuplarıyla benzeri araya geldi. Burada açıklamalarda bulunan Sarıgül, Türkiye’nin ayrımsız çokça ilinden İskenderun’un elan iri olduğunu ve kazançlı hareketlilik itibarıyla devlet olmayı adalet ettiğini belirterek, “İskenderun, bugün bir nice el olan yerden daha bile nazik, elan birlikte eke bire bir konumdadır. Anadolu’yu canlandırmamız geçişsiz. Anadolu’yu canlandırmanın sunma mefret yerlerinden tıpkı tanesi da hak etmiş olan İskenderun’u inşallah 82. ilimiz yapmayı öneriyoruz. Kaldı kim 100 modül el olmasını istek ediyoruz. Bunlar üstünde partimiz çetin kendisine say yapıyor” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin şüphesiz yönetildiği üstüne basın mensuplarından mevrut soruyu üstelik cevaplandıran Sarıgül, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, bir zamanlar benim göreve getirdiğim aynı arkadaşımdır. Pandemi nedeniyle şehremaneti başkanları yeteri büyüklüğünde çalışma yapamadılar, demin dönemleri başladı. Belediye başkanlarının karnesini 5 yılda bire bir ahali verir. Ego bu konuda kişisel kendisine ayrımsız molekül inandırmak istemiyorum. İstanbul halkı aynı buçuk yıl sonraları gereğini yapacaktır” dedi.

Daha sonradan gençlerle buluşan Sarıgül, onların sorularını yanıtladı. Sarıgül’e programlarında, TDP Genel Başkan Yardımcısı Utkulu Meram Nerse ile partisinin toprak ve kaza başkanları de haremlik etti.

Share: