KAEÜ mektepli ve tedrisat elemanları yurtlardaki depremzede çocuklara psikososyal bindi veriyor

Kırşehir Kardeş Evran Üniversitesi (KAEÜ) mektepli ve öğretim elemanları, çocuklara sosyal düzeltme çalışmaları yaparak aktiviteler düzenliyor.

KAEÜ’den yapılan açıklamaya göre, darülfünun bünyesindeki Kıran Eş Güdüm Merkezinde işyar bir nice fahri tedris elemanı ve mektepli, farklı amme çalım ve kuruluşlarıyla koordineli şekilde çalışarak, KYK yurtlarında kalan depremzede aileler ve çocukların yaralarının sarılmasına katkı sağlıyor.

Gönüllü eğitimciler ve öğrenciler, oyun terapileri ve kadro çalışmalarıyla çocukların yaşanan huysuz süreci atlatmalarına apotr kendisine sosyalleşmelerini sağlıyor. Sürecin esasen itibaren çokça sayıda gönüllü eğitim ekibi çocuklarla pentür, okuma, kılık ve geleneksel zeka oyunları oynayarak çocukların sarsıntı psikolojisini çarpık çurpuk atlatabilmeleri amacıyla kıvrak yönlerini ortaya tart ve terviç çalışması bile yürütüyor.

KAEÜ Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, çocukların pek tıpkısı süreçten geçtiğini belirterek, sarsıcı sürecin izlerini alçak hisseden çocukları bu psikolojiden ayırmak amacıyla çeşitli icraat yaptıklarını rapor etti.

Üniversite yerine lazım ayni arkalama lüzumlu toprak birlikte yemek ikramı noktasında imkanlar çerçevesinde ellerinden geleni yaptıklarını vurgulayan Karakaya, şu anda birlikte üniversitenin asli görevlerinden biri olan bala eğitimi ve psikolojisi hususunda çocuklara bindi sağladıklarını kaydetti.

Share: