KAHRAMANMARAŞ’TA ‘KOCAELİ TAŞIMALIK KENT’ VE ‘KOCAELİ ÇARŞISI’ KURULUYOR

KOCAELİ’nin Darıca, Körfez ve Dilovası belediyeleri, Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçesinde 150 konteynerden oluşacak ‘Kocaeli Konteyner Kent’ ve 30 konteynerlik ‘Kocaeli Çarşısı’ kuruyor. Konteynerlerin kurulacağı bölgede altyapı çalışmaları başladı.

Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçesinde Darıca, Haliç ve Dilovası belediyeleri vasıtasıyla yapılacak 150 konteynerden oluşacak ‘Kocaeli Taşımalık Kent’ ve 30 konteynerlik ‘Kocaeli Çarşısı’ üzere enfrastrüktür çalışmaları başladı. Dulkadiroğlu’nda çalışmaları inceleyen Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, depremin geçmiş anından itibaren yaraları çekmek için bütün imkanları seferber ettiklerini, hayatın normalleşmesi amacıyla ne gerekiyorsa boşaltmak üzere canla başla çalıştıklarını söyledi.

Kurulacak konteyner kent ve konteyner çarşıya ‘Kocaeli’ adının verileceğini anlatım fail Bıyık, ‘Darıca, Haliç ve Dilovası Belediyesi işbirliğinde Kahramanmaraş Dulkadiroğlu ilçesinde taşımalık kent kurulması üzere çalışmalarımız başladı. Altyapısı ve üstyapısı ile gelişigüzel sunma kısa sürede düz yazı edeceğiz. Kocaeli Konteyner Kenti’nde kardeşlerimizin barınma ihtiyacını karşılayacağız. Depremzede aileler, temelli konutlar yapılana kadar burada barınacaklar.’ dedi.

Share: