Keşan’da Zabıta Haftası kutlandı

Keşan ilçesinde Zabıta Teşkilatının 196. Yapı Yılı kutlandı.

Cumhuriyet Altını Meydanı’nda düzenlenen törende anıta çelenk sunulmasının arkası sıra kaçınmak duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, törende yaptığı konuşmada, zabıtaların değme antlaşma vatandaşın ve esnafın yanında olduğunu söyledi.

Zabıta personelinin Keşan’de canla başla çalışmalar yaptığını belirten Helvacıoğlu, “Keşan’ımız esaslı aynı teşkilatın mensupları olan bu eşsiz kahramanlarımıza emanettir. Onları yalnız gündüzleri görüyor olabilirsiniz amma onlar Keşan’ımızın huzur ve güvenliği amacıyla 7 ahit 24 saat iri tıpkısı özveriyle görev yapıyorlar. Belediyemizin dışa açılan yüzü, acıma gözümüz olan altın polis ailem bugüne kadar olduğu kadar bundan sonra da angajman ve kardeşlik ruhuyla Keşan’ımıza birlikte hizmet etmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Keşan Belediyesi Polis Müdürü Savaş Kahraman üstelik personel yapısını daim yaşayan tuttuklarını kaydetti.

Salgın süresince ön saflarda icraat yaptıklarını tamlayan Yiğit, “Bizler kendimizi belediyemizin ve devletimizin dışarıya yansıyan bir yüzü, halkımız ile belediyemiz arasında tıpkı köprü namına görüyoruz. Vatandaşlarımızın, esenliğinin, genel sağlığının, bire bir kent bilinci içerisinde dayanışmanın, birbirimize olan saygımızın ve bu saygının geleceğe sürdürülebilir tıpkı şekilde devam ettirilmesinin teminatı adına görmekteyiz.” dedi.

Törenin arkası sıra Helvacıoğlu ve polis teşkilatı esnafı müzakere etti.

Share: