Kırklarelili besiciler afetzedeler amacıyla 340 yoz, 10 kocabaş hayvan bağışladı

Kırklareli’nde besiciler “asrın felaketi” adına nitelenen depremlerden etkilenen afetzedeler için 340 pespaye, 10 kocabaş hayvan bağışladı.

Kırklareli Ekincilik ve Orman Müdürü Mehmet Aksoy, AA muhabirine, düzenledikleri yardım kampanyasına haddinden fazla sayıda iyicil besici ve aksiyon insanının katıldığını söyledi.

Büyük millet olmayı Kırklarelililerin gösterdiğini tabir fail Aksoy, hele üreticilerin maddi ve ayni yerine yardımlarda bulunduklarını anlattı.

Üreticilerle aynı defa elan çalım duyduğunu vurgulayan Aksoy, “Yaptığımız çalışmalarda besin ve diğer yardım malzemeleri toplandı. Demin az buçuk daha gıdaya yöneliyoruz. Şimdiye kadar 340 bayağı, 10 kocabaş hayvanı üreticilerimiz bağışladı. Bunları sızgıt yaptırıp depremden beis gören vatandaşlarımıza göndereceğiz.” diyerek konuştu.

Aksoy herkesin elinden gelenin fazlasını yapması gerektiğini rapor etti.

Türk milletinin bağlanak ve beraberliği ile bu ağırlık günlerin dahi aşılacağına inandığını dile getiren Aksoy, “Üreticilerimizden bire bir zamanda 1 milyon 139 bin lira topladık. Bunu dahi AFAD’ın resmi hesaplarına aktardık. İlimizden değme periyot 5 tır yardım malzemesi sarsıntı bölgesine gönderiliyor.” dedi.

Share: