Kırklareli’nde otomobilde bire bir kişinin geberik bulunmasına ilişik 3 sanığın yargılanması sürüyor

Kırklareli’nde merada otomobil içerisinde bir kişinin ölü bulunmasına ilişkin ikisi tutuklu 3 sanığın yargılanmasına bitmeme edildi.

2. Güç Ceza Mahkemesi’nde tanıdık duruşmaya, öldürülen Fatih Çelikçi’yi bile bile kanlı suçundan ağırlaştırılmış kodes cezası istemiyle yargılanan mevkuf sanık Sıddık A. ve tutuksuz sanık R.Y. katıldı.

Diğer mevkuf maznun Funda Ş. ise Curcunalı ve Fon Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile duruşmaya bağlandı.

Duruşma, gelen belgelerin okunması ile başladı.

Cumhuriyet savcısı, mütalaasında, Funda Ş. ve Sıddık A’nın tutuklu hallerinin devamını, R.Y’nin da tutuklanmasını dilek etti.

Bir esbak duruşmada Fatih Çelikçi’yi öldürdüğü itirafında mevcut sanık Süpürge Otu Ş, savunmasında, Fatih Çelikçi’yi öldürmek üzere başka sanıkların kendisini azmettirdiğini kanıt etti.

Çelikçi’nin öldürülmesine ilişkin yekpare planları Sıddık A. ve R.Y’nin yaptığını ileri süren Funda Ş, kendisinin planı uygulayıp Fatih Çelikçi’yi öldürdüğünü belirtti.

Sıddık A. ve R.Y’dahi suçlamayı kabul etmeyerek beraatlerini istedi.

Sanık avukatlarının da savunmalarının arkası sıra Duruşma Başkanı Hüseyin Göz, sanıkların bulunan hallerinin devamına karar verildiğini söyledi.

Duruşma, müstakbel bire bir tarihe ertelendi.

Olay

Kırklareli’nde 18 Şubat’ta Karakoç köyü meralık alanında otomobilde bire bir kişinin hareketsiz yattığını ayırt fail vatandaşlar, durumu 112 Müstacel Çağrı Merkezi’ne bildirmiş, uyanık ekipleri Fatih Çelikçi’nin silahla öldürüldüğü belirlemişti.

Maktulün bulunduğu aracın Süpürge Otu Ş. namına kiralanmış olduğunun tayin edilmesi konusunda Süpürge Otu Ş. ile gelişigüzel Sıddık A. ve R.Y, gözaltına münfail, Funda Ş. ve Sıddık A. tutuklanmıştı.

Share: