Kırklarelili kadınlardan zelzele bölgelerine ekmek desteği

Kırklarelili kadınlardan yer sarsıntısı bölgelerine savmak desteği

Kırklareli’nden sarsıntı bölgesine 25 bin paketlemek desteği

‘Ekmeğiniz ekmeğimizdir’ sloganı ile 25 bin ekmek zelzele bölgesine yola çıkma

KIRKLARELİ Kahramanmaraş’ta 9 saat arayla meydana mevrut 2 ayrı keskin depremin peşi sıra Kırklarelili vatandaşlar adeta ikbal köprüsü oluşturdu. Kırklarelili kadınlar fırınlardan aldıkları ve özlük imkanları ile yaptıkları 25 bin ekmekleri belediyenin sayesinde deprem bölgesine gönderiyor.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde geçmiş saatlerinde 7,7, çağ saatlerinde Elbistan ilçesinde ise 7,6 şiddetinde meydana gelen ve 10 ilde mahsus deprem sonrası birlik Türkiye’birlikte olduğu gibi Kırklareli’nde dahi başlatılan yardım kampanyaları sürüyor. Kırklareli kadınlar -‘Ekmeğiniz ekmeğimizdir’ sloganı ile ekmek kampanyası başlattı. Form kaza ve köylerinde kâin kadınlar öz imkanları ile hazırladığı ve fırınlarında destek olduğu savmak kampanyasından 25 bin savmak toplandı.

Yola çıkmak üzere hazırlanan ekmekler belediyenin kamyonlarına yüklendi.

‘Ekmeğiniz ekmeğimizdir’ sloganıyla kampanya başlattıkları ifade eden Ayşen Kösegil, “Bizler Kırklarelili kadınları yerine Türkiye’üstelik yaşanan depremi duyarsız kalamadık. Ayrımsız nebzede olsa onların acılarına düş olmak istedik. Bu nedenle bir kampanya başlattık ekmek kampanyası. Bunu yadından peynir, zeytin diye niteleyerek duyurularımızı yaptık. 2 kamyon dolusu toplamda 25 bin savmak topladı. Kamyonlar bu şeb yola çıkma. Kampanyamızda peynir, zeytin, tahin helvası, çay, şeker hepsini koliledik. Belediyenin yardımları ile alay malay bölgeye debi edecekti.

Kösegil emeği geçen herkese teşekkürname etti.

Share: