Kırşehir’de Ulus İttifakında mesafe

CHP’li Kırşehir Belediyesinde çalışan görevlinin sosyal iletişim araçları paylaşımı uyuşma ortağı İYİ Fırka ve CHP ortada krize bozukluk oldu.

Kırşehir Belediyesine sınırlı Site Konseyi Umumi Sekreterinin sosyal medyada “Malumat solda, Yazın solda, Hikmet solda, Saz solda, Us solda, Sorgulama solda, Vicdan solda, dünyalık ve diyanet ise sağda” paylaşımı sonrası belediyenin kavil ortağı İYİ Tümen şekil kaza başkanı Galibiyet Satılmış, İYİ Fırka olmadan CHP’nin belediyeyi alamayacağını ve Kent Konseyi Umumi Sekreterinin belediyeden aylık aldığını unuttuğunu tamlayan açıklama yaptı.

Krize bozukluk olan paylaşım sonrası format kaza başkanı Satılmış, açıklamasında, “akıllara ziyan sözler paylaşılıyor. 39 sene bilahare sağcı seçmenin oyu ile CHP Kırşehir Belediyesini aldı. Siyasa üstü bire bir STK’yı zat zihniyetinize kurban edeceksiniz. Sası benzeri izan ile mi CHP intihap kazanacaktır. ‘Para ve kült satıyor’ kadar söylemlerle sağcıları boyamak kimsenin üstelik haddine değildir” dedi.

İlçe başkanının ittifak belediyesinde çatlağa neden olan açıklaması sonrası açıklama eden Kırşehir Belediyesi Şehir Konseyi Umumi Sekreteri Rüya Yâren ise “Güneş kürsüsünden halinizi seyrediyorum. Suçluların telaşı içindesiniz. Ben kaynağı bana ilişkin olmayan ideolojik tıpkısı tespiti paylaştım” açıklamasında bulundu. – KIRŞEHİR

Share: